Kapat
Müzik Deneyiminizi Daha İyi Hale Getirecek Spotify İpuçları
İnternet 0

Müzik Deneyiminizi Daha İyi Hale Getirecek Spotify İpuçları

Dünyanın en popüler dijital müzik dinleme servisi Spotify’ı daha etkili kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte karşınızda en iyi Spotify ipuçları.

Teknoloji ve internetin günümüzde etkilemediği alan yok desek yanlış olmayacaktır. Eski zamanlarda plak, kaset, CD ve DVD gibi araçlarla dinlenebilen müzik, şimdilerde daha çok dijital ortamlarda dinlenmektedir. Bunu sağlayan başlıca husus şüphesiz internettir. İnsanlar internete bağlanarak istediği müziği hızlıca en yüksek kalitede dinleme olanağına sahip. İnternette müzik dinlemeyi kolaylaştıran dijital müzik servisleri vardır.

Bu servisler, içerisinde binlerce müzik barındırmakta. Servis üyeleri bu binlerce müzik arasında istediğini rahatça dinleyebiliyor. Dünyada dijital müzik servisi denince akla ilk gelen platform Spotify’dır. Avrupa merkezli şirket, Türkiye de dahil olmak üzere dünya genelinde onlarca ülkede milyonlarca kişiye müzik dinleme hizmeti sunuyor.

Mobil ve aynı zamanda bilgisayar uygulamalarıyla hizmet veren Spotify, uygulama içerisinde çok sayıda özellikle kullanıcıları karşılıyor. Bu özelliklerden bir kısmı hemen her kullanıcı tarafından bilinse de bir kısmı da çok bilinmiyor. İşte sizlere bugün çok bilinmeyen ama bir o kadar işinize yarayacak Spotify özelliklerinden bahsedeceğiz.

Müzik Deneyiminizi Daha İyi Hale Getirecek Spotify İpuçları

Değineceğimiz Spotify ipuçları veri tasarrufundan daha yüksek kalitede müzik dinlemeye kadar pek çok konuda sizlerin servis içerisindeki deneyiminizi arttıracaktır. Bu özelliklerden ihtiyaç duyduğunuzu hızlıca aktifleştirebilirsiniz.

Data Saver Modu

Elbette ki müzik dinlemek, video izlemeye nazaran daha az veri tüketmekte. Ancak buna rağmen müzik dinlemenin belli bir veri tükettiği gerçeğini göz ardı edemeyiz. Hele ki ses kalitesi en üst seviyede olan bir müzik dinliyorsanız veri kullanımı çok yüksek seviyelere çıkacaktır. İnternetin sınırlı olduğu durumlarda bu veri kullanımı can sıkıcı olabiliyor. Spotify, kullanıcıları için bu duruma çözüm olacak bir özellik geliştirmiştir.

Data saver isimli bu özellik sayesinde müzik dinlerken veri kullanımı minimum seviyeye iniyor. Bu sayede internetinizi daha az kullanarak daha çok müzik dinleyebiliyorsunuz. Yalnız data saver özelliğini açtığınızda, doğal olarak, müzik kalitesinin aşağı düştüğünü de belirtmek gerek. Data saver özelliğini Spotify ayarlar kısmından aktif edebilirsiniz.

Sözlerden Şarkı Bulun

Hemen hepimizin başına zaman zaman geliyordur. Yolda, radyoda veya birinin ağzından bir şarkının sözlerini duyuyoruz ve hoşumuza gidiyor. Bu şarkının tamamını dinlemek istiyoruz ancak şarkı ismini bilmeyince bulmak zor olabiliyor. Spotify bu duruma da çözüm üretiyor. Spotify içerisindeki çoğu şarkının şarkı sözü bulunuyor. Bu sayede ismini bilmediğiniz fakat sözlerini bildiğiniz bir şarkının sözlerini Spotify’da aratarak şarkının tamamına ulaşabilirsiniz.

Spotify Uygulaması Olmasa Da Müzik Dinleyin

Spotify’ın en çok kullanıldığı yer hiç şüphesiz mobil ve masaüstü uygulamalarıdır. Ancak bunun dışında Spotify tarayıcı üzerinden de kullanılabilir. Eğer o an uygulamanın yüklü olmadığı bir cihaz kullanıyorsanız tarayıcı üzerinden Spotify web sitesine gidin ve hesabınıza giriş yapın. Daha sonra istediğiniz gibi müzik dinlemeye başlayabilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir