Kapat
Bilgisayar Oyuncuları İçin En İyi Fiyat Performans Oyuncu Fareleri
Ürün İnceleme 0

Bilgisayar Oyuncuları İçin En İyi Fiyat Performans Oyuncu Fareleri

Yeni bir oyuncu faresi mi almak istiyorsunuz? O halde en iyi fiyat performans oyuncu fareleri paylaştığımız bu yazı çok işinize yarayacak.

Bilgisayar oyunculuğu günümüzde çok büyük bir alan haline gelmiştir. Halihazırda milyonlarca oyuncu severek bilgisayar oyunu oynamaktadır. Üst seviye grafik ve oynanışa sahip olan bilgisayar oyunları, oyunculara uzun saatler boyunca keyifli anlar yaşatmaktadır.

Bilgisayar oyunlarının sunduğu kalite her geçen gün artarken oyuncuların da bu kaliteli oyunlara ilgisi artmaya devam ediyor. Kaliteli oyunları en iyi şekilde oynayıp yüksek oyun deneyimi yaşamak için kullandığınız bilgisayarın ve ekipmanların da kaliteli olması gerekmektedir.

Yüksek grafik ve oynanış vaat eden kaliteli oyunları oynamak için güçlü donanımlara sahip bilgisayarınız olmalıdır. Ancak süreç bununla da bitmiyor. Güçlü donanımların yanında çevre birimlerinin de yüksek özelliklere sahip olması gerekiyor.

Çözünürlüğü yüksek ve tepkime süresi düşük bir monitör, oynadığınız oyunun grafiklerini en iyi şekilde yansıtması bakımından çok önemlidir. Bunun yanında bir diğer önemli ekipman da mouse’dur. Oyun oynarken çok fazla ihtiyaç duyduğumuz fareler, oyun deneyimini en üst seviyede yaşamamıza yardımcı olmaktadır.

Oyunda karşılaştığımız rakip ve düşmanları alt ederken, etrafta gezinirken ve karakterimizi yönlendirirken fareler bize yardımcı olur. Farelerin tepki kabiliyetleri ve yönlendirme yeteneği ne kadar iyi olursa oyun içinde başarılı olup daha keyifli bir deneyim yaşama ihtimaliniz o kadar yüksek olur. Bu durumun farkınd a olan fare üreticileri günümüzde oyunculara yönelik fareler geliştirmiştir. Bu fareler bir oyuncunun oyun içerisinde ihtiyaç duyduğu özellikleri en iyi şekilde yansıtmayı amaçlamaktadır.

En İyi Fiyat Performans Oyuncu Fareleri Nelerdir?

Eğer şu an kullandığınız fare oyunlarda istediğiniz performansı sergilemiyorsa ve yeni bir fare almak istiyorsanız aşağıda paylaşacağımız en iyi fiyat performans oyuncu fareleri size çok iyi fikirler verecektir. Paylaşacağımız farelerin tamamı oyuncular için tasarlanmış ve uygun fiyata sundukları yüksek özelliklerle dikkat çekmektedirler.

SteelSeries Aerox 3 Wireless

İlk paylaşacağımız ürün SteelSeries’den. Kablosuz tipte bir oyuncu faresi olarak karşımıza çıkan Aerox 3 Wireless, düşük tepkime süresi ve yüksek pil ömrüyle öne çıkıyor. Öyle ki üreticinin paylaştığı bilgilere göre bu farenin kullanım ömrü 200 saat civarındadır. 1 Milisaniye tepkime süresiyle oyunlarda çok hızlı tepkiler verebilen Aerox 3 Wireless’ın kullandığı kablosuz bağlantı hızı 2,4 Ghz’dir.

SteelSeries tarafından geliştirilen Quantum teknolojisini barındıran Mouse, bu sayede sinyal aktamını normal mouse’lara göre çok daha hızlı gerçekleştirmektedir. RGB aydınlatması da bulunan cihazın fiyatı 800 TL civarındadır.

Logitech G203

Dünyanın en önde gelen teknoloji ekipman üreticisi Logitech’in oyuncu farelerinin kalitesi herkes tarafından kabul görmektedir. Bu bağlamda en iyi fiyat performans oyuncu fareleri ile ilgili konuşurken Logitech ürünlerinden bahsetmemek olmaz. Logitech G203, markanın fiyat performans yönünden en güçlü modelidir. Gayet hoş ve kaliteli bir tasarımla karşımıza çıkan fare, RGB aydınlatmasına da sahiptir. Yazılım üzerinden çok sayıda renk arasından istediğinizi tercih edebilirsiniz.

Kablolu tipte karşımıza çıkan bu model, oyuncuların çok dikkat ettiği tepkime süresi konusunda en iyi değere sahiptir. Zira cihaz, 1 milisaniye tepkime süresiyle gelmektedir. Bu da oyun içerisinde düşmanları çok daha hızlı yok etmenizi sağlayacaktır. 8 bin DPI çözünürlüğüne sahip cihaz böylelikle oyun deneyimini üst seviyeye çıkarmayı amaçlamaktadır. Logitech G203 aldığınızda Logitech’in G Hub yazılımını kullanabileceksiniz. Bu yazılım sayesinde dinamik ekran örnekleme, renk ayarı ve ses düzenleme gibi daha pek çok özelliği dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Logitech G203 şu anda 250 TL fiyat etiketiyle satılıyor.

Razer Basilisk X HyperSpeed

Sıradaki ürünümüz bir başka dünyaca ünlü oyuncu ekipmanı üreticisi Razer’dan. Basilisk X HyperSpeed isimli bu fareye ilk baktığınızda tasarımıyla dikkatinizi çekeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Modelin en öne çıkan özelliklerinden biri 6 tane programlanabilir tuşu olması. Bu tuşlara istediğiniz kontrolü atayarak fare kullanım deneyiminizi katbekat arttırabilirsiniz. Bunun yanında cihazda mekanik anahtarın bulunduğunu ve bu anahtarın 50 milyon tıklamaya kadar dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz. Buradan farenin çok uzun ömürlü kullanabileceği sonucunu çıkartmak mümkün.

Kablosuz 2.4 Ghz dongle bağlantı hızıyla gelen Razer Basilisk X HyperSpeed, gecikme konusunda hiçbir sıkıntı yaratmıyor. Zira Razer tarafından geliştirilen HyperSpeed teknolojisiyle gecikme denen kavramı adeta yok ediyor. 16 Bin DPI değeriyle gelen cihazın bu konuda da oldukça üst seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Firmanın açıklamasına göre bu fare, 285 saatlik bir pil ömrüne sahip. Kullanımınıza bağlı olarak bu sürenin 485 saate kadar çıktığı da belirtiliyor. En iyi fiyat performans oyuncu fareleri listemizin göz bebeği diyebileceğimiz Razer Basilisk X HyperSpeed, şu anda ülkemizde 379 liradan satılmaktadır.

MSI Clutch GM41 Wireless

Listemizin son ürünü Tayvanlı teknoloji devi MSI’dan. Bilgisayardan donanım ve çevre ürünlerine kadar çok geniş bir ürün portföyüne sahip olan firma, Clutch GM41 Wireless isimli oyuncu faresiyle bu alanda da başarılı çözümler sunmaktadır. 20 Bin DPI gibi çok yüksek bir çözünürlük değerine sahip olan fare, bunun yanında 1 milisaniyelik gecikme süresi sunuyor. RGB aydınlatmasıyla birlikte başarılı bir tasarıma sahip cihazın 60 milyon tıklamaya dayandığı da belirtiliyor. Buradaki gücü, ORMON anahtarlarından geliyor.

Kontrol edilebilir 6 butonu bulunan farenin kullandığı kablosuz bağlantı hızı da 2.4 Ghz’dir. Bu sayede gecikmeler yok denecek kadar az olmaktadır. Malzeme kalitesi çok iyi seviyede olan MSI Clutch GM41 Wireless 635 liradan satılmaktadır.

En iyi fiyat performans oyuncu fareleri genel itibariyle bu şekildedir. Umarız isteğinize ve bütçenize uygun bir oyuncu faresi bulabilmişsinizdir. İyi oyunlar!

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir