Kapat
Oyun Kazanmanızı Sağlayacak En İyi CS:GO Taktikleri
Oyun 0

Oyun Kazanmanızı Sağlayacak En İyi CS:GO Taktikleri

Dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olan CS:GO’da daha başarılı olmak ister misiniz? O zaman en iyi CS:GO taktikleri listemizi kaçırmayın.

Bilgisayar oyunları, uzun yıllardan beri hayatımızda. Bu oyunlardan bazıları oyuncular tarafından büyük beğeni toplamıştır. Oyun yapımcıları, oyuncular tarafından çok beğenilen oyunları devam ettirmiştir. Dünyanın en önemli oyun yapım ve dağıtım şirketlerinden biri olan Valve’ın efsanevi oyunlarından Counter Strike, oyuncular tarafından çok beğenilen oyunlardan biridir. Oyun dünyasında adeta bir kült haline gelen Counter Strike serisini bugüne kadar milyonlarca oyuncu oynamıştır ve oynamaya da devam etmektedir.

Valve tarafından geliştirilip dağıtıcılığı yapılan Counter Strike oyun serisinde bugüne kadar çok sayıda farklı oyun gördük. Bu oyunlardan en sonuncusu ise Counter Strike: Global Offensive’dir. Ülkemizde ve dünya çapında geniş bir oyuncu kitlesi tarafından aktif olarak oynanan CS:GO’yu bir savaş oyunu olarak tanımlayabiliriz. Türkçeye birinci şahıs nişancı olarak çevrilen FPS türünde olan oyunda gerçek oyuncularla mücadele etmekteyiz. Online bağlantı ile oynanan oyunda bir harita ve iki farklı takım bulunmaktadır. Oyuncular takım halinde ilgili haritada karşı takım oyuncularını alt etmeye çalışmaktadır.

CS:GO oyunu online şekilde diğer oyuncularla oynandığı için rekabet düzeyi oldukça yüksektir. Bu rekabet sonucunda her oyuncu, karşı takım oyuncularını yok etmek için en iyi performans sergilemeyi amaçlamaktadır. Bu amaçta size yardımcı olabilmek amacıyla sizlere kullandığınızda oyun performansınızı ciddi derecede arttıracak CS:GO taktikleri paylaşacağız.

Oyunu Daha İyi Oynamanızı Sağlayacak CS:GO Taktikleri

Adım adım sizlerle paylaşacağımız bu taktikleri profesyonel CS:GO oyuncuları sıklıkla uygulamaktadır. Siz de bu taktikleri en doğru şekilde uygulayarak oyundaki seviyenizi ve rütbenizi arttırabilirsiniz.

Rekabetçi Bir Maça Girmeden Önce Mutlaka Atış Talimi Yapın

CS:GO bir FPS oyunudur. Bu sebepten dolayı oyunda atışlarınızın isabeti ve refleksleriniz çok önemlidir. Diğer gerçek oyuncularla oynadığınız düşünüldüğünde atış isabeti ve reflekslerin önemi daha da artmaktadır. Bu yüzden eğer o gün içerisinde ilk kez bir rekabetçi maça girecekseniz girmeden önce mutlaka antrenman yapmalısınız. Atış talimleri ve refleks yönetimini içeren bu antrenmanlara oyun içinde ulaşabilirsiniz.

Counter Strike: Global Offensive içerisinde antrenman yapmanın birden fazla yolu vardır. İlk yol, botlarla maç yapmak. Rekabetçi online bir maça girmeden önce oyun içerisinde yer alan botlarla oynama moduna giriş yaparak gerçek oyuncular değil de oyunun geliştirdiği botlarla kapışabilirsiniz. Bu kapışma, oyundaki rütbenizi ve gelişiminizi hiçbir şekilde etkilemeyecektir. Bu yüzden antrenman gözüyle bakıp rahat rahat nişan alma kabiliyetlerinizi ve refleksinizi geliştirebilirsiniz.

CS:GO’da antrenman yapmanın bir diğer yolu da Steam Atolyesi’dir. Oyun toplulukları tarafından geliştirilen nişan alma haritalarını Steam topluluklarından indirip yükleyin. Sonrasında bu haritalara giriş yapıp istediğiniz kadar atış talimi yapabilirsiniz. Atış taliminden bahsettikten sonra bir diğer CS:GO taktikleri başlığımıza geçelim.

Mücadelelere Ana Silahlarla Başlayın

CS:GO içerisinde pek çok farklı silah bulunmaktadır. Bu silahların türü ve yapısı bulunduğunuz takıma göre değişmektedir. Terörist ve anti-terörist takımının silahları birbirinden farklıdır. Pek çok silah olmasına rağmen oyunda oyuncular tarafından sıklıkla tercih edilen ana silahlar vardır. Bu silahlar gerek oynanış gerekse eğim konusunda diğer silahlara göre çok daha iyi performans sunmaktadır.

Bu sebepten dolayı CS:GO’da daha çok düşman yok etmek ve başarı yakalamak için ana silahları kullanmaya özen gösterin. Başarısı ve performansı kabul görmüş bu silahlar ile oyun deneyiminiz daha üst seviyelere çıkacaktır. Peki, bu popüler silahlar hangileridir? Tabanca sınıfında en çok tercih edilen silahlardan biri Tec-9’dur. Bu silah terörist takımında bulunmaktadır. Bir başka popüler tabanca Five-Seven ise anti terörist takımında yer almaktadır. Oyuncuların çok sevdiği P250 tipi tabanca ise her iki takım oyuncuları için sunulmuştur.

Tüfek tarafında ise terörist takımında en çok tercih edilen silah, keleş olarak da ifade edilen AK-47’dir. Anti terörist takımı için M4A4 ve M4A1 tüfeklerini tercih edebilirsiniz. Etkili bir CS:GO performansı konusunda bu silahlar size büyük katkı sağlayacaktır. CS:GO taktikleri içerisinde bu başlığın çok önemli olduğunu da tekrar belirtelim.

Sesleri Çok Dikkatli Şekilde Dinleyin

CS:GO’da oyuncuların mücadele ettiği haritalar oldukça geniştir. Oyun içerisinde büyük haritalardan dolayı düşmanın nereden çıkacağı belli olmamakta. Bu noktada size en çok yardımcı olacak husus, düşmanın adım sesleridir. Oyunda adım sesleri duyulabilmektedir. Ancak sesin nereden geldiğini net şekilde duyabilmek için adım seslerine çok iyi kulak vermelisiniz. Oyun performansınızı bir üst seviyeye çıkarmak ve tam bir avcı olmak için adım seslerini takip etmeniz, olmazsa olmaz bir konudur.

Oyuncuların oyun içerisinde adım ve silah seslerini net şekilde duyabilmenizi sağlayan gelişmiş oyuncu kulaklıkları bulunmaktadır. Bu kulaklıklardan birini temin etmeniz ve iyi şekilde kullanmanız sesleri duymanızı çok daha kolay hale getirecektir. CS:GO taktikleri diye başlayan her makalede adım seslerine dikkat edilmesi gerektiği belirtilir.

Takım Arkadaşlarınızla Her An İletişim Kurun

CS:GO bir takım oyunudur. Bu sebeple oyun içerisinde takım arkadaşlarınızla anlık iletişim kurmanız çok önemlidir. Takım arkadaşlarınızdan alacağınız ve vereceğiniz bilgiler, takımınızın maçı kazanmasında çok etkili olacaktır. O yüzden iyi anlaşabileceğiniz arkadaşlarınızla maça girmek ve onlarla uyum sağlamanız, oyun deneyiminizi ve başarınızı üst düzeye çıkaracaktır.

Sizlere bahsedebileceğimiz önemli CS:GO taktikleri bu şekildedir. Bu taktikleri ve önerileri uyguladığınız takdirde CS:GO’da maç kazanma oranınız ve rütbeniz artacaktır. Oyunu akıllıca oynamanız gerektiğini hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir