Kapat
Oyun Zevkinizi Arttıracak En İyi Direksiyon Seti Modelleri
Oyun 0

Oyun Zevkinizi Arttıracak En İyi Direksiyon Seti Modelleri

Özellikle yarış oyunlarındaki deneyiminizi üst seviyeye çıkartacak en iyi direksiyon seti tavsiyelerini bu içerikte bulacaksınız.

Bilgisayarlar, insanlar için çok önemli hale gelmiş durumdadır. İlk çıktığında bir odayı tamamen kaplayan ve sadece birkaç işlem yapabilen bilgisayarların bugün geldikleri nokta gerçekten takdir edilesidir. Bilgisayarların yaşadığı bu büyük gelişimin kısa sürede gerçekleşmesi de ayrıca bir başka göz alıcı noktadır.

Bugün insanlar bilgisayarlar yardımıyla istediği her şeyi hızlıca yapmaktadır. Bu yapılan işlemlerden biri ve belki de en önemlisi de oyun oynamaktadır. Milyonlarca bilgisayar kullanıcısı günün önemli bir vaktini bilgisayar oyunları oynayarak geçirmektedir. Grafik ve oynanış bakımından gerçekten üst seviyede olan bilgisayar oyunları, çok yüksek bir gerçekçilik vaat etmektedir. Bu denli gelişmiş olan bilgisayar oyunları, ekonomik açıdan da çok büyük bir sektör haline geldi.

Gelişmiş bilgisayar oyunlarının sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Bu oyunların birbirinden farklı türlerle karşımıza çıktığını görmekteyiz. Aksiyon temalı savaş oyunları, insanın tüylerini ürperten korku oyunları ve yarış tutkusunu anbean hissedebileceğimiz yarış oyunları, bu türlerden bazılarıdır. Bilgisayar oyunlarının sunmuş olduğu deneyimi daha üst seviyeye çıkartan ekipmanlar da bulunmaktadır. Sayısı her geçen gün artan bu ekipmanlar hem oyun deneyiminizi daha iyi hale getirir hem de gerçekçiliği arttırır. Oyuncu ekipmanları denildiğinde akla ilk gelen ekipman direksiyonlardır.

Arabaların en temel parçası olan direksiyonlar, sürüş hissiyatını maksimum seviyeye çıkartmaktadır. Bilgisayarlarda son yıllarda yarış ve araba temalı oyunların sayısı, kalitesi her geçen gün artmaktadır. Ancak her ne kadar kaliteli olsa da araba, motorsiklet ve genel olarak yarış oyunlarını klavye ile oynamak o gerçekçiliği sekteye uğratmaktadır. Bunun farkında olan ekipman üreticileri, direksiyon setleri geliştirmiştir. Bu direksiyon setleri sayesinde tıpkı arabanın içindeymiş gibi bir sürüş deneyimi yaşarsınız. Bu popüler oyuncu ekipmanını satın almayı düşünenler için en iyi direksiyon seti tavsiyeleri içeren bir listeyi sizler için hazırladık.

Yarışları Daha Keyifli Hale Getirecek En İyi Direksiyon Seti Tavsiyeleri

Konsollarda kullanılan joystick benzeri ekipman olan mousepad’ler bilgisayar oyuncuları tarafından tercih edilebilmektedir. Bu oyuncuların bir bölümü mousepad’leri özellikle yarış oyunları için tercih etmektedir. Sonuç olarak yarış anında klavye tuşlarına nazaran daha iyi deneyim vaat etmektedir. Fakat tüm bunlara rağmen mousepad’lerin de bir direksiyon seti kadar iyi hissiyat sunmadığı rahatlıkla söylenebilir. O yüzden eğer gerçekçi ve heyecanlı bir yarış deneyimi yaşamak istiyorsanız direksiyon seti kullanmalısınız. Bu direksiyon setleri arasında en kaliteli olanları seçmek kolay olmamaktadır. Direksiyon seti seçimini kolaylaştırmak amacıyla sizlere bir liste hazırladık.

IPOTCH Oyun Direksiyonu

En iyi direksiyon seti paylaştığımız listemizin ilk konuğu IPOTCH oyun direksiyonudur. Bu direksiyonun en dikkat çeken yanı oldukça fiyat performans ürünü olması. Ergonomik bir yapıya sahip olan direksiyonun boyutunu kendi isteğinize göre düşük, orta ve yüksek olarak ayarlayabilirsiniz. Ayrıca tasarım bakımından da oldukça güzel duran IPOTECH’e baktığınızda gerçek bir direksiyon görebiliyorsunuz. 270 Dereceye kadar dönme becerisine sahip direksiyon setinin esnek ve rahat bir kullanıma sahip olduğunu da belirtelim.

IPOTCH oyun direksiyonu ile istediğiniz her yarış, araba oyununu oynayabilirsiniz. Pedalları yaylı, titreşim geri bildirimi güçlü ve motoru titreşimli olan ürün her anlamda beklentilerinizi karşılayacaktır. PC, konsollar ve Android gibi oyun oynanabilecek her platformla uyumlu olan bu direksiyon seti uygun fiyatıyla birlikte tercih edilebilir.

Speedlink DRIFT O.Z

Açıkça söylemek gerekirse bu ürünü listeye alıp almamak konusunda kararsız kaldık. Zira bakıldığında yurtiçinde ve yurtdışında bu direksiyonla ilgili birkaç olumsuz yorum görülebiliyor. Ancak bu yorumlara rağmen kullanıcıların çok büyük kısmı bu direksiyonu beğenmiştir. IPOTCH gibi tam bir fiyat performans ürünü olan Speedlink DRIFT O.Z, en iyi direksiyon seti listemizde bütçesi çok yüksek olmayanların tercih edebileceği bir üründür.

Tasarımı renkli ve dikkat çekici olsa da direksiyonun gerçekçilikten biraz uzak olduğunu söylemek gerek. Bunun yanında beklentilerin üzerinde iyi performans veren Speedlink ürünü, çok sayıda kişisel özelleştirme olanağı da sunuyor. Sadece PC’de, Windows işletim sisteminde çalışan direksiyon setinde deadzone ayarlamasının yapılabildiğini söylemek gerek. Eski bir model olan Speedlink DRIFT O.Z’nin ne kadar eski olduğunu, kutusundan çıkan kurulum CD’siyle daha net anlayabiliriz. 😊

Thrustmaster T80 RS Racing Wheel

PC ve PlayStation uyumlu Thrustmaster T80 RS Racing Wheel, Sony tarafından üretilmiştir. Dönüş derecesi maksimum 200 dereceye kadar çıkabilen direksiyonun plastik malzemeye sahip olduğunu söylemek gerek. Oldukça başarılı bir performans sunan ürünün fiyat performans oranı yüksektir. Sahip olduğu kenetleme sistemi sayesinde yerleştirilmesi ve kullanılması kolay olan Thrustmaster T80 RS üzerinde PlayStation joystick’inde gördüğümüz L1, R1, L2 ve R2 tuşlarını da görüyoruz.

Logitech G 923

Üst seviye başarılı bir direksiyon seti almayı düşünüyorsanız tercihinizi Logitech’in G 923 modeli üzerinde kullanabilirsiniz. Bu model, sadece bir direksiyon görevi görmez. Direksiyon görevi görmesinin yanı sıra yarış oyunlarını fiziksel ve ses bakımından hissetmenizi sağlar. Güç geri bildirim fonksiyonu bulunan Logitech G 923’te yeni nesil teknolojilerin kullanıldığını da görüyoruz. Trueforce isimli bu teknoloji sayesinde oynadığınız yarış oyununda anlık yaptığınız hıza, frene ve kazalara göre direksiyonunuzda çeşitli titreşimler hissedersiniz. Bu sayede yarış heyecanını tüm bedeninizde yaşamış olursunuz.

Yarış hissiyatını derinliklere kadar yaşatan bu direksiyonu en iyi direksiyon seti listemizin favorisi olarak gösterebiliriz. Direksiyon PC, PlayStation ve Xbox ile tam uyumludur.

Sizlerle paylaşabileceğimiz direksiyon setleri genel itibariyle bu şekildedir. Aklınıza yatan ürünü rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir