Kapat
Mourinho’nun Fortnite Eleştirisi: Jose Mourinho'dan Sert Eleştiri!
Haberler 0

Mourinho’nun Fortnite Eleştirisi: Jose Mourinho’dan Sert Eleştiri!

Epic Games’in popüler oyunu Fortnite, teknik direktör Jose Mourinho tarafından sert şekilde eleştirildi. İşte Fortnite eleştirisi hakkındaki detaylar!

Günümüzde oyunlar 7’den 70’e çok geniş kitleler tarafından sevilerek oynanmaktadır. İnsanların zevklerine çok iyi hitap eden ve bir başlandığında saatlerce vakit ayırılabilen oyunları her sınıftan insan oynayabilmektedir. Bazı oyunlar oyuncuların beklentilerini tam anlamıyla karşılamaz ve düşük oynanma oranlarına sahiptir. Bazı oyunlar ise çok sevilir milyonlarca oyuncu tarafından aktif şekilde oynanır. Epic Games’in oyunu Fortnite’ı bu çok oynanan oyunlar arasına rahatlıkla ekleyebiliriz. Bir dönemi adeta kasıp kavuran Fortnite’ın çıkışından bu yana uzun zaman geçmesine rağmen milyonlarca aktif oyuncusu olduğu biliniyor.

Her yaştan ve gruptan insan tarafından sevilerek oynanan oyunlara yönelik eleştiriler de bulunmaktadır. Eleştiri sahipleri, oyunların insanları körelttiğini ve gelişimlerini aksattığını ifade ediyor. Bilgisayar ve konsol oyunlarına yönelik son eleştiri, dünyaca ünlü bir isimden geldi. Dünya çapında tanınan başarılı Portekizli teknik direktör Jose Mourinho, özellikle Fortnite oyunu üzerinden bilgisayar ve konsol oyunlarına verdi veriştirdi.

Daha önce kariyerinde Real Madrid ve Chelsea gibi büyük kulüpleri çalıştıran teknik adam, şu anda yine İtalya’nın en büyük kulüplerinden biri olan AS Roma’yı çalıştırmaktadır. Sivri diliyle bilinen Mourinho, bu kez sivri dilini Fortnite’a karşı konuşturdu. AS Roma’nın Twitter hesabında düzenlenen Hızlı Cevaplar isimli konsept kapsamında soruları yanıtlayan tecrübeli teknik adam, özellikle Fortnite hakkında verdiği cevapla dikkat çekti.

Mourinho’nun Fortnite Eleştirisi

Fortnite’ın varlığını baştan aşağı eleştiren Mourinho, futbolcuların oyuna çok fazla zaman ayırmasından dert yandı. Futbolcular için çok önemli olan uykunun Fortnite yüzünden ciddi şekilde aksatıldığını ifade eden teknik adam, futbolcuların bütün gece Fortnite oynayıp sabah antrenmanlara uykusuz geldiklerini söyledi. Bu durumun futbolcuların hem antrenmandaki hem de maçtaki performansları düşürdüğünü iddia eden Mourinho, Fortnite oynamak yerine daha faydalı şeylerin yapılmasını tavsiye etti.

Fortnite için tam bir kâbus ifadesini kullanan teknik direktör, futbolcuların ertesi gün maçları olsa bile bunu umursayıp o gece oyunu oynamaya devam ettiğini söyledi. Öte yandan aynı konsept içerisinde Mourinho’ya Instagram hakkındaki görüşleri de soruldu. Mourinho, Instagram’ı eğlenceli olarak nitelendirdi. Hatta AS Roma’nın sosyal medya hesabından ilgili video, Instagram IN Fortnite OUT başlığıyla paylaşıldı. Fakat şunu da belirtmek gerekirse Jose Mourinho Fortnite ve Instagram hakkında söylediklerini ciddi şekilde söylemiyor. Eğlenceli ve geyik yapar gibi bir ifadeyle açıklama yapıyor.

Jose Mourinho’nun yeni kuşak futbolcularla başarılı şekilde iletişim kuramaması, uzun süredir futbol çevrelerince konuşulan bir konu. 58 Yaşındaki teknik adamın çalışma stilinin eski tip ve çok katı olması sebebiyle özellikle genç yaştaki futbolculardan tepki topladığı biliniyor. Mourinho’nun daha önce de bilgisayar ve konsol oyunlarına yönelik eleştirel açıklamalar yaptığını da belirtelim.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir