Kapat
Kendinizle Başbaşa Bırakacak En İyi Gürültü Engelleyici Kulaklıklar
Ürün İnceleme 0

Kendinizle Başbaşa Bırakacak En İyi Gürültü Engelleyici Kulaklıklar

Müzik dinlerken veya oyun oynarken dışarıdan soyutlanmak mı istiyorsunuz? Cevabınız evet ise en iyi gürültü engelleyici kulaklıklar listemizi inceleyin.

Teknolojik aksesuarların kullanım oranı epey yüksektir. Ülkemizde ve dünya genelinde pek çok insan telefon, bilgisayar veya tabletlerle birlikte aksesuarlar kullanmaktadır. Bu aksesuarlar farklı alanlarda kolaylık sağlamaktadır. Dünyada en çok kullanılan teknolojik aksesuar kulaklıklardır. Kulaklıklar sayesinde dinlediğimiz müzikleri, oynadığımız oyunları kısacası cihazlardan duyduğumuz sesleri çok daha net ve kaliteli duyuyoruz. Her an rahatlıkla müzik dinleyebildiğimiz kulaklıkları en az telefonlar kadar yanımızdan ayırmıyoruz. İnsanların çok sevmesiyle birlikte kulaklıkların zaman içinde kalitesi ve teknolojisi üst seviyeye çıkmıştır. Bugün baktığımızda kablolu, kablosuz, kulak içi ve kulak üstü gibi çok sayıda kulaklık çeşidi bulunmaktadır.

Kulaklık takan kişiler, sese tam anlamıyla odaklanmak ister. Bu yüzden dışarıdaki sesi engelleme becerisine sahip kulaklık arayışına girerler. Şu anda bakıldığında çoğu kulaklık dışarıdaki sesi engelleyebildiklerini iddia ederler. Fakat kullanmaya başladığında çoğunun bunu başaramadığını görürüz. Bu noktada kaliteli kulaklık satın almanız için sizlere bir liste hazırladık. Bu listede piyasada satışta olan en iyi gürültü engelleyici kulaklıklar hakkında çok değerli bilgiler edineceksiniz.

Kendinizle Başbaşa Bırakacak En İyi Gürültü Engelleyici Kulaklıklar

Bu listeyi hazırlarken hem kaliteli hem de fiyat olarak iyi seviyede olan ürünleri anlatmaya gayret ettik. Bu kulaklıkların hepsi dışarıdaki sesi çok yüksek kalitede yalıtarak duyduğunuz seslere daha iyi odaklanmanızı sağlayacaktır. Bu ön bilgilerden sonra ürünleri sırasıyla anlatalım.

Anker Soundcore Liberty Air 2 Pro

Listemizin ilk ürünü Anker markasının Soundcore Liberty Air 2 Pro isimli ürünü. Yakın zamanda satışa çıkan ürün ilk olarak CES 2021’de duyurulmuştu. Kablosuz tipinde olan kulaklığın tasarımı oldukça ilgili çekici. Ürünü satın almak isteyenler için dört farklı renk seçeneği vardır. Üst seviye ses kalitesi sunan ürün siyah, beyaz, lacivert ve bronz renk seçeneklerine sahiptir. PureNote teknolojisi kullanılan cihazda bu sayede net sesler alabilmek mümkün.

Soundcore Liberty Air 2 Pro tanıtıldığı sırada en çok aktif gürültü engelleme özelliğinin üzerinde durulmuştur. Bu özellik ile gelen iç, dış ve seyahat modlarından ortama uygun şekilde herhangi birini seçip gürültü engellemeyi aktif hale getirebilirsiniz. Kulaklığın 6 saat pil ömrüne sahip olduğu da ifade edildi. Bu süre, şarj kutusuyla birlikte 21 saate çıkmaktadır.

JBL Live Free NC Plus

Dünyanın en başarılı kulaklık üreticilerinden biri olarak gösterilen JBL’den bir ürünü listeye eklememek olmazdı. Bu kapsamda en iyi gürültü engelleyici kulaklıklar listemize JBL Live Free NC Plus modelini ekledik. Gürültü engelleme becerisiyle öne çıkan bu kulaklık da önceki model gibi kablosuz tiptedir.

6.8 mm ölçeğinde dinamik yapıda ses sürücüsüyle gelen kulaklık çok hızlı şekilde bağlandığı cihazla eşleşebilmektedir. Kulaklığın pili de oldukça uzun sürelidir. JBL Live Free NC Plus ile 30 saat boyunca müzik dinleyebileceğiniz belirtiliyor. Ancak bu süre, aktif gürültü engelleme özelliği açıldığında 6 saate düşmektedir. Şarj bakımından da yüksek teknoloji sunan kulaklıkta hızlı şarj desteği bulunuyor.

Huawei Freebuds 4i

Çinli teknoloji devi Huawei’in kulaklıkları da oldukça meşhurdur. Gürültü engelleme konusunda tavsiye edebileceğimiz Huawei kulaklıklardan biri Freebuds 4i’dir. 2021’in başında duyurusu gerçekleşen kablosuz kulaklık, tasarım anlamında oldukça başarılı görünmektedir. Yeni nesi gürültü engelleme teknolojileri barındıran kulaklık, bu teknoloji sayesinde duyulması istenmeyecek ses dalgalarını tespit edebilmektedir. Bu tespitin ardından istenmeyen sesleri yok eder ve orijinal sesleri ön plana çıkarmaktadır. Huawei Freebuds 4i’nin dikkat çeken bir diğer tarafı ise özelliklerinin yanında fiyatının uygun olmasıdır.

Aktif gürültü engelleme özelliği kapalı olduğu takdirde kulaklığın pili 10 saate kadar çıkıyor. Kutusuyla beraber kullanıldığında pil süresinin 22 saate kadar çıktığı ifade ediliyor. Ancak kulaklık yoğun kullanıldığı takdirde, doğal olarak, pil ömrü 8 saate düşüyor.

Sony WHH910NB

En iyi gürültü engelleyici kulaklıklar listemizde bundan önce bahsettiğimiz bütün kulaklıklar kulak içi tipteki kulaklıklardı. Ancak şimdi bahsedeceğimiz Sony’nin WHH910NB kulaklığı kulak üstü tiptedir. 25 mm ses sürücüsü sayesinde çok güçlü ve kaliteli sesler sunabilen kulaklıkta hızlı şekilde yönetebileceğiniz dokunmatik kontroller yer almaktadır. Gürültü engelleme özelliğinin üst seviyede yer aldığı kulaklıkla en pürüzsüz sesler duyacaksınız. Birçok bağlantı seçeneğini içinde barındıran Sony WHH910NB’de Bluetooth 5.0 ve NFC bulunuyor. Sony WHH910NB, 35 saate kadar pil ömrü sunuyor.

Philips TABH305BK

Listemizin son ürünü köklü Alman teknoloji markası Philips’den. Ergonomik tasarımıyla kolaylıkla taşınabilen kulaklık, cepte veya çantada yer alabilir. Bassları çok güçlü olan kulak üstü kulaklık, rahatlıkla katlanabiliyor. 32 mm ses sürücüsüyle güçlü ses sunabilen Philips TABH305BK, aktif gürültü önleme özelliğiyle de öne çıkıyor. Müzik dinlerken veya oyun oynarken tam bir sessizlik istiyorsanız Philips’in bu modeli tam size göre. Kulaklık üzerindeki işlevsel düğmeler sayesinde rahatlıkla müziği kontrol edebilirsiniz.

Ağırlığı 145,5 gram olmasının yanında dikkat çekici tasarımıyla da göz dolduran bu kulaklığı taktığınız andan itibaren dışarıyla bağınız tamamen kopuyor ve kendinizi müziğin dünyasına bırakıyorsunuz. Aktif görüntü engelleme özelliği açıkken 15 saat müzik dinleyebilirsiniz. Bu özellik kapalıyken ise 18 saate kadar müzik imkanına sahipsiniz. Fiyat bakımından da oldukça uygun bir noktada yer alan Philips TABH305BK, hızlı şarj özelliğiyle gelmektedir.

En iyi gürültü engelleyici kulaklıklar bu şekildedir. İstekleriniz ve bütçeniz doğrultusunda size en uygun kulaklığı satın alabilirsiniz. Paylaştığımız kulaklıkların hepsi kendini kanıtlamış markalar tarafından üretilmiştir. Her bütçeye uygun 250 lira ile 1300 lira arasında kulaklıklara listeden ulaşabilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir