Kapat
Realme Flash Özellikleri Ortaya Çıktı: İşte Bilinenler!
Haberler 0

Realme Flash Özellikleri Ortaya Çıktı: İşte Bilinenler!

Akıllı telefon dünyasının yükselen yıldızı Realme’nin beklenen yeni telefonunun özellikleri belli oldu. İşte ortaya çıkan Realme Flash özellikleri!

Çinli teknoloji şirketleri, son 5-10 yılda özellikle akıllı telefon pazarını adeta sallamıştır. Diğer markalara göre nispeten daha uygun fiyata yüksek performanslı modeller üreten Çinli şirketler, bu yönleriyle pazarda büyük bir yer edinmiştir. Akıllı telefon pazarında son yıllarda adını çok sık şekilde duyduğumuz Çinli markalardan biri de Oppo’dur. Başta akıllı telefon olmak üzere pek çok teknolojik ürün geliştiren Oppo, akıllı telefonlarını Realme alt markasıyla satışa sunmaktadır.

2018 Yılında Çin’in Shenzen şehrinde Realme, bu kısa sayılabilecek süre içerisinde onlarca dikkat çekici telefonla tüketicilerin karşısına çıkmıştır. Bu telefonların hemen hepsi başarılı satış rakamlarına ulaşmıştır. Realme’nin yakın zamanda tanıtması beklenen Realme Flash isimli modelinin de dünya çapında dikkat çekmesine kesin gözüyle bakılıyor. Zira yeni cihazda daha önce pek görmediğimiz yeni bir teknoloji yer alacak: manyetik tipte kablosuz şarj desteği.

Realme Flash Özellikleri Ortaya Çıktı: İşte Bilinenler!

Realme’nin yeni amiral gemisi cihazı Realme Flash, şirket tarafından gerçekleştirilen bir etkinlikle tüm dünyaya tanıtıldı. Bir süredir tanıtılması için adeta gün sayılan cihaz, MagDart ismi verilen bir etkinlikle beğeniye sunuldu.

Cihazın ekranından başlamak gerekirse, 6.7 inç büyüklüğünde bir ekranın bizi karşıladığını görmekteyiz. Bu ekran E4 AMOLED teknolojisiyle kaplı ve tam 120 Hz ekran yenileme hızına sahip. Kamera bölümünde ise Sony etkisini net olarak görüyoruz. Zira cihazın ön kamerasında Sony’nin IMX615 sensörü tercih edilmiş. Bu ekran 32 MP çekim kalitesi sunuyor. Arka kameraya baktığımızda yine Sony’nin sensörü tercih edilmiş diyebiliriz. IMX766 isimli bu sensörle birlikte 3 kamera gelmektedir. Bu kameralardan ikisi 50 MP iken üçüncüsü ise 2 MP’dir. 50 MP kameralardan biri OIS destekli. Kamera ve ekranın üst düzey özellikler sunduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Realme Flash teknik bakımdan diğer özellikleriyle de göz kamaştırıyor. Cihaz, Qualcomm’un Snapdragon 888+ işlemcisiyle geliyor. 5G destekli bu işlemcinin saat hızı 2.84 GHz’e kadar çıkabilmektedir. 5 Nanometre teknolojiyle üretilmiş olan Snapdragon 888+, şu anda piyasadaki en güçlü işlemcilerden biridir.

Bellek tarafında 12 GB bellek ile gelen cihazdaki bellekler LPDDR5 teknolojisiyle üretilen belleklerdir. Kullanıcılara yüksek depolama seçeneği sunmayı amaçlayan amiral gemisi cihaz, 256 GB depolama alanına sahip. 4500mAh kapasiteli batarya ile karşımıza çıkan Realme Flash’da hızlı şarj desteği kapasitesi de son derece yüksektir. Öyle ki cihazda 15W/50W manyetik hızlı şarj desteği yer alıyor. Bunun yanı sıra 65W gücünde de kablolu hızlı şarj desteği bulunuyor. NFC teknolojisiyle temassız iletişim teknolojilerini sunan Realme Flash, çift hoparlör ile yüksek ses kapasitesi sunmaktadır.

Realme’nin yeni amiral gemisinin fiyatı net olarak bilinmiyor. Fakat şirkete yakın kaynaklar fiyatın 540 dolar seviyesinde olacağını ifade ettiler.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir