Kapat
Far Cry 5 Ücretsiz Oldu! Nasıl İndirilir ve Oynanır?
Haberler 0

Far Cry 5 Ücretsiz Oldu! Nasıl İndirilir ve Oynanır?

Ubisoft’un sevilen oyunu Far Cry 5 ücretsiz oldu! Oyunu belli bir süre de olsa nasıl oynayabileceğinizi yazımızda açıklıyoruz.

Dünyanın en büyük oyun üretici firmalarından biri olan Ubisoft’un pek çok türde onlarca oyunu vardır. Senelerdir oyun geliştiren Fransız merkezli şirket, üst seviyede oyunlarıyla oyuncuların karşısına çıkmaktadır. Ubisoft’un halihazırda seri olarak sunduğu birçok oyun vardır ve bu seri oyunlara belirli aralıklarla yenilerini eklemektedir. Şirketin en popüler oyun serisi Far Cry’dır. Birinci şahıs nişancı türüyle karşımıza çıkan oyun serisi, milyonlarca oyunu tarafından beğenilerek oynanmıştır.

Far Cry serisinin tarihine baktığımızda aslında oyunun temelinin Ubisoft’a dayanmadığını görüyoruz. İlk Far Cry oyunları, kurucuları Türk asıllı olan Alman Crytek markası tarafından geliştirilmiştir. Daha sonra oyun serisinin hakları Ubisoft tarafından alınmış ve şirket tarafından geliştirilmesine devam edilmiş. Far Cry serisi, şu ana kadar toplamda 5 oyunla oyuncuların karşısına çıkmıştır. Bu oyunların hepsi yapı bakımından birbirinin devamı gibi görünse de hikâye ve atmosfer bakımından elbette ki farklılıklar içermektedir.

Belli bir hikâyeyi en iyi şekilde aktarmayı amaçlayan serinin son oyunu Far Cry 5, 2018 yılı itibariyle yayınlanmıştır. Oyunculara eğlenceli ve bir o kadar aksiyon dolu bir macera sunmayı amaçlayan oyunun grafikleri de üst seviyededir. AAA oyunlar arasında rahatlıkla gösterilebilen Far Cry 5, şu an ücretsiz şekilde oynanabilir.

Far Cry 5 Ücretsiz Oldu! Nasıl İndirilir ve Oynanır?

Bilindiği üzere Ubisoft, 2021’in sonuna doğru serinin yeni oyunu Far Cry 6’yı çıkaracaktır. Öyle görünüyor ki şirket, yeni oyun çıkmadan önce Far Cry 5’i ücretsiz yaparak hem oyuncuların gönlünü kazanmak hem de Far Cry serisini hatırlatmak istiyor. Şirketten yapılan duyuruya göre 9 Ağustos 2021’e kadar oyunu ücretsiz oynayabilirsiniz. Üstelik oyunculara sunulan ayrıcalık bununla da sınırlı değil.

9 Ağustos tarihine kadar oyunu ücretsiz oynayabileceğiniz gibi bu tarihten sonra oyunu oynamaya devam etmek isterseniz yüzde 88 indirimle oyunu satın alabilirsiniz. Kısacası Far Cry 5 gibi üst kalite bir oyunu çok uygun bir ücret karşılığında sınırsız oynayabilirsiniz.

Far Cry 5 Ücretsiz Nasıl Oynanır?

Far Cry 5 ücretsiz kampanyasından yararlanıp oyunu hiçbir ücret ödemeden oynamak için yapmanız gereken şey çok basit. Öncelikle PC kullanıcılarının oyunu ücretsiz edinmek için bir Ubisoft Store veya Epic Games hesabına sahip olmaları gerektiğini söyleyelim. Bu platformlardan birine hesabınızla giriş yapın ve Far Cry 5’i aratın. Far Cry 5 sayfasında oyunu ücretsiz oynayabileceğinizi söyleyen bir ibareyle karşılaşacaksınız. Burada yönergeleri takip edip oyunu hiçbir para ödemeden indirebilirsiniz.

Xbox ve PlayStation sahipleri, ilgili konsolun oyun mağazasına girerek Far Cry 5 ücretsiz kampanyasından yararlanabilir. Belirttiğimiz gibi bu kampanya 9 Ağustos’a kadar geçerli. 20 Saatlik oynanışa sahip oyunu bu süre zarfında bitirmelisiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir