Kapat
Herkes İçin En İyi Fiyat Performans Monitörler
Teknoloji 0

Herkes İçin En İyi Fiyat Performans Monitörler

Bu içeriğimizde uygun fiyatı yanında yüksek özellikler sunan en iyi fiyat performans monitörler üzerine konuşacağız.

Bilgisayarların hayatımızda çok önemli yere sahip olmasıyla birlikte herkes güçlü donanımlara sahip bilgisayarlar satın alma hedefindedir. Bu hedefin altında yatan sebepler oldukça açıktır. İnsanların pek çok işlemi aynı anda yaptığı bilgisayarların hızlı çalışması, zaman tasarrufu bakımından oldukça değerlidir. Bir bilgisayarın hızlı çalışması için de elbette ki içerisindeki donanımların güçlü olması gerekiyor. Eski veya teknik özellikler yönünden düşük donanımlara sahip bilgisayarlar yavaş çalışacaktır.

Monitörün Bilgisayarlar için Önemi Nedir?

Bilgisayar kullanıcıları için bilgisayarın içerisindeki donanımlar kadar çevre birimleri de oldukça önem arz ediyor. Zira çevre birimleri, bilgisayarın özelliklerini ve donanımsal gücünü bize çok daha iyi yansıtmaktadır. Güçlü donanımlı bir bilgisayarınız olup da çevre birimleriniz bu denli güçlü değilse, bilgisayardan alacağınız verim düşük olacaktır.

Çevre birimleri arasında en öne çıkanı şüphesiz monitördür. Bilgisayarın içerisindeki görüntüyü ve işlemleri bize direkt yansıtmakla görevli monitörler, her anlamda büyük önem arz ediyor. Oyun oynarken, film, dizi veya video izlerken, herhangi bir işlem yaparken görüntüyü yansıtan birim monitördür. Çözünürlük veya boyut bakımından düşük monitöre sahipseniz yapacağınız her işlemde bilgisayarın gönderdiğinden çok daha kötü bir görüntü alacaksınız.

Monitörlerin bilgisayar kullanımında ne kadar önemli olduğunu kısaca anlatmaya çalıştık. Bu bağlamda kaliteli monitörlere sahip olmanın bilgisayar deneyiminizi çok yükselteceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bilgisayarınızdan aldığınız görüntüden memnun değilseniz monitörünüzü değiştirmelisiniz. Yeni monitör almak isteyenler için en iyi fiyat performans monitörler listesi hazırladık.

En İyi Fiyat Performans Monitörler Nelerdir?

Sizler için hazırladığımız bu listede pahalı sayılabilecek monitörleri eklememeye çalıştık. Bunun yerine daha uygun fiyatlı monitörler seçmeye gayret gösterdik. Ancak kesinlikle bu monitörlerin düşük kalitede olduğu sonucunu çıkarmayın. Seçtiğimiz her monitör, orta ve üstü özelliklere sahiptir. Gelin monitörlerin her birini detaylı şekilde incelemeye başlayalım.

HP 2XN60AA Monitör

İlk değineceğimiz monitör, HP’nin 2XN60AA model numaralı monitörü. Tasarımıyla oldukça dikkat çeken monitör, son derece ince bir yapıya sahip. Monitörde kullanılan malzeme hafif metaldir. Bu sayede monitöre modern bir görünüm katılmış. 23,8 inç boyutuyla oyun ve video izleme konusunda oldukça yeterli bir boyut sunan HP 2XN60AA, IPS panele sahiptir. IPS panel kullanımıyla monitördeki renklerin oldukça berrak ve canlı olduğunu söyleyebiliriz.

Monitörün özellikle yan ve üst tarafında ekran çerçeveleri çok incedir. Hatta yakından bakılmadığında görülmemektedir. HP’nin bu 23,8 inçlik monitörü 5 MS tepkime süresine sahiptir. Eğer FPS oyunlarını çok oynuyorsanız 5 MS tepkime süresinin sizin için kötü deneyimler yaşatabileceğini söyleyebiliriz. Ancak eğer FPS oyunu oynamıyorsanız 5 milisaniyelik tepkime süresi pek bir problem olmayacaktır. Monitörün ekran yenileme hızı ise 60 Hz’dir. Online oyunlar oynuyorsanız 60 Hz yenileme hızı size düşük gelebilir. Ama diğer durumlarda yeterli olacaktır. HP 2XN60AA monitörün şu andaki en düşük satış fiyatı 1455 liradır.

BenQ GW2480

En iyi fiyat performans monitörler ile ilgili konuşmaya BenQ’nun GW2480 isimli modeliyle devam ediyoruz. Dünyanın başarılı monitör üreticilerinden biri olan BenQ’nun bu modeli 23,8 inç boyutuyla geliyor. 1080P Full HD çözünürlükle birleştiğinde bu boyutun oldukça yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Gayet güzel bir tasarıma sahip olan BenQ GW2480’in çerçeveleri de oldukça incedir.

Monitör, önceki HP modelinde olduğu gibi 5 milisaniye tepkime süresine sahip. Günlük kullanım, iş ve çoğu oyun için bu tepkime süresi problem olmayacaktır. Ancak tekrar belirtmek gerekir ki FPS oyuncuları için yetersiz kalabilir. Monitörün ekran yenileme hızı da 60 Hz’dir. BenQ monitör, HDMI ve VGA bağlantı seçenekleriyle bilgisayara bağlanılabilir.

BenQ GW2480’in dikkat çeken bir başka özelliği Eye Care’dir. Uzun süreler boyunca monitöre bakmak ve o ışığı almak, gözlerimizi yorabilmektedir. Eye Care özelliği sayesinde ışık, filtrelenerek yansıtılır. Filtrelenmiş ışığın size ulaştırılmasıyla gözünüz daha az yorulacaktır. BenQ GW2480 en düşük satış fiyatı 1345 liradır.

Xiaomi 1C

Ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde telefon ve telefon aksesuarı üreticisi olarak bilinen Xiaomi, monitörler de üretmektedir. Listemizde bulunan Xiaomi 1C monitör, özellikle tasarımıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Zira monitörün çerçevesi yok. Baktığınızda tamamen ekranla karşılaşıyorsunuz. Çerçevesiz ekranın yanı sıra ince oluşu da Xiaomi 1C’nin dikkat çeken bir diğer tarafıdır. Full HD 1080P çözünürlüğe sahip monitör IPS panelle geliyor. Renkleri oldukça canlı ve güçlü yansıtan monitörün tepkime süresi 6 milisaniyedir. 16:9 Formatındaki ekranın yenileme hızı ise 60 Hz’dir.

Modern ve göz alıcı bir görünüme sahip monitör almak istiyorsanız Xiaomi 1C en iyi tercih olacaktır. Monitörün ergonomik yapısı sayesinde istenilen biçimi alabildiğini de belirtelim. HDMI ve VGA çıkışları sayesinde monitörü bilgisayar başta olmak üzere birçok cihaza bağlayıp kullanabilirsiniz. Xiaomi 1C’nin halihazırda en uygun fiyatı 1280 TL’dir.

ASUS VA24EHE

En iyi fiyat performans monitörler derlememizin son ürünü ASUS’dan geliyor. Dünyaca ünlü donanım üreticisi ASUS, VA24EHE modeliyle tüketicilere uygun fiyata yüksek performans suçmayı amaçlıyor. 23,8 inç boyutundaki FreeSync ekranıyla gelen ASUS VA24EHE, IPS panele sahiptir. 1080P Full HD çözünürlükle yüksek kalitede görüntü vaat eden monitör, neredeyse çerçevesiz bir ekran görünümüyle geliyor.

ASUS’un bu monitörü 75 Hz ekran yenileme hızına sahip. Bunun yanında tepkime süresi de 5 milisaniyedir. 3 Yıl garantili cihazda düşük mavi ışıkla gözleri koruyan Eye Care özelliği de bulunuyor. Monitörün fiyatı 1247 liradır.

Fiyat performans oranı yüksek monitörleri incelediğimiz yazımızın sonuna geldik. Listede paylaştığımız monitörlerden size uygun olduğunu düşündüğünüz ürünü gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir