Kapat
Xiaomi 12 Çin'de Satışa Çıktı: 5 Dakikada Rekor Satışa Ulaştı!
Genel 0

Xiaomi 12 Çin’de Satışa Çıktı: 5 Dakikada Rekor Satışa Ulaştı!

Xiaomi 12 Çin’de satışa çıktı. Akıllı telefon oldukça büyük bir ilgi gördü. Çinli teknoloji devi Xiaomi 2021’in bitmesine sayılı günler kala Xiaomi 12 serisini tanıttı. Üç ana modelden oluşan serinin tamamında AMOLED ekran kullanılıyor. Telefonlardaki en büyük fark ise Pro ve düz olan modelde Qualcomm’un en son çıkarmış olduğu Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisi kullanılıyor. Xiaomi 12 X ise gücünü Snapdragon 870’den alıyor.

MIUI 13 ile birlikte karşımıza çıkan telefonlar Çin pazarında satışa sunuldu. Kısa süreden yapılan büyük satışlarla şirketin kasasına milyarlar girdi. Ayrıca telefon Xiaomi severler tarafından da son derece ilgi ggördü

Xiaomi 12 Çin’de Satışa Çıktı: 5 Dakikada Rekor Satışa Ulaştı!

Bugün Çin’de satışa sunulan Xiaomi 12 serisi dakikalar içerisinde 1,8 milyar Yuan (yaklaşık olarak 283 milyon dolar) değerinde bir satış yaptı. Xiaomi 11’de ilk çıktığı zaman benzer bir satış yakalayarak çıktığı dakikalarda şirketin kasasına 1,5 milyar Yuan sokmuştu. Xiaomi 12 serisinin satış fiyatları ise şu şekilde:

  • Xiaomi 12 8 GB + 128 GB = 3.699 Yuan (vergiler hariç yaklaşık 8 bin TL)
  • Xiaomi 12X 8 GB + 128 GB = 3.199 Yuan (vergiler hariç yaklaşık 7 bin TL)
  • Xiaomi 12 Pro 12 GB + 256 GB = 5.399 Yuan (vergiler hariç yaklaşık 12 bin TL)

Ülkemizde yaşanan kurdaki dalgalanmalar nedeniyle fiyatları tahmin etmek oldukça güç ama yaklaşık olarak vergisiz fiyatlarının bu bant da olması bekleniyor.

Xiaomi Yüksek Hedefler Peşinde

Xiaomi CEO’su Lei Jun, yapmış olduğu açıklamalarda şirketin geleceğe yönelik hedefleri hakkında bahsetti. Akıllı telefon pazarında bir numaralı şirket olmayı planladıklarını söyleyen Lei bu hedefi ise 2025 yılı içerisinde gerçekleştirebileceklerini belirtti. Bunun dışında Çin’de yapılan Xiaomi satışlarının çoğu mağazalardan yapıldığı için şirket 30 bin adet yeni mağaza açmayı planlıyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir