Kapat
Lenovo Legion Y90 Çıkış Tarihi Belli
Haberler 0

Lenovo Legion Y90 Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Çift hava soğutma sistemine ve 144Hz ekran tazeleme hızına sahip olan oyuncu telefonu Lenovo Legion Y90 çıkış tarihi belli oldu.

Lenovo’nun mobil oyunculara özel olarak geliştirmiş olduğu Legion Y90’ı önümüzdeki yıl içerisinde tanıtılacak. Bilgisayar alanında oldukça başarılı olan şirket cihazın tüm özelliklerini açıklamasa da bazı ekran özelliklerine değindi. Ayrıca çift motorlu soğutma sisteminden de bahsetti.

Lenovo Legion Y90 Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Şirketin Webio hesabından yapmış olduğu açıklamaya göre Lenovo Legion Y90 1 Ocak tarihinde tanıtılacak. Bunun dışında cihazın ekran özelliklerinden birkaçını açıklayan şirket, cihazda 144Hz ekran tazeleme hızı ve 720Hz dokunmatik örnekleme hızı olacağını söyledi. 6.92 inçlik büyük bir ekrana sahip olan model E4 AMOLED panel ile üretildi. Şirket ayrıca cihazda HDR desteğinin olduğunu da vurguladı.

Lenovo Legion Y90’ın en çok dikkat çeken özelliklerinden biri ise çift motora sahip hava soğutma sistemi oldu. Soğutma hakkında fazla detay verilmedi fakat bir Lenovo çalışanı soğutma sayesinde Legion Y90’da ortalama yarım saat bir süre boyunca 120FPS oyun oynandığına dair bir ekran görüntüsü paylaştı.

Çalışanın Webio üzerinden yapmış olduğu paylaşım, 122FPS de 22 dakika boyunca oyun oynandıktan sonra cihazın hala 38 derece bir sıcaklıkta olduğunu gösteriyor. Bu sıcaklık bir oyuncu telefonu için oldukça normal düzeyde. Tabii bu testin hangi koşullarda ve hangi oyun üzerinde yapıldığı önemli bir detay. Anacak şirketin açıklamalarına göre çift motorlu soğutma sisteminin oyun deneyimine katkısı oldukça yüksek.

Peki siz bu yeni oyuncu telefonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi ve görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayınız.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir