Kapat
Apple Harici Ekranları Uygun Fiyat ile Piyasaya Çıkacak!
Haberler 0

Apple Harici Ekranları Uygun Fiyat ile Piyasaya Çıkacak!

Apple’ın yakın zamanda piyasaya sürmesi beklenen harici ekranlar ortaya çıktı. Bir yeni iddiaya göre Apple harici ekranları uygun fiyat ile piyasaya çıkacak!

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden birisi olan Apple, kendi işletim sistemi olan macOS ile birlikte diğer şirketlerden ayrılmayı başardı. Ayrıca bilgisayar dışında harici ekran üretiminde de oldukça başarı yakaladı.

2016 yılından beri Thunderbolt Display dışında herhangi bir harici ekran üzerinde çalışma yürütmeyen Apple, yeni iddialara göre uygun fiyatlı harici ekran üzerinde çalışıyor.

Apple Harici Ekranları Uygun Fiyat ile Piyasaya Çıkacak!

Apple, fiyatı oldukça pahalı olan Pro Display XDR’i  2019 yılında piyasaya sürmüştü. Ve sonunda Apple’dan sevindirici haber geldi. Bazı kaynaklara göre LG şirketi Apple için 24 inç ve 27 inç olmak üzere iki farklı ekran üzerinde çalışmalara başladı. Bu ekranların tasarımı ise iMac’lerinkiyle benzer olacak.

Özellikle 24 inç boyutunda olan modelin iMac’lerdeki ekrana oldukça benzediği söyleniyor. İddialara göre bu yeni cihaz 4480×2520 çözünürlükte 4.5K birİddialara göre bu harici ekranda mini-LED arka aydınlatma teknolojisi ve Apple tarafından geliştirilen ProMotion teknolojisi yer almayacak

İddialar göre bu harici ekranda mini-LED arka aydınlatma ve ProMotion teknolojisi fiyatın alt seviyede tutulması için kullanılmayacak. Buda HDR içerikler için özel bir parlaklık ayarlanamayacağı ve 120Hz bir ekran bulunmayacağı demek oluyor. Fiyatın ise 1.299 doların altında olması bekleniyor.

27 inçlik modelin ise daha iyi özellikleri bünyesinde barındırması beklenirken herhangi bir kesin bulunmuyor. Bu midelin fiyatının ise 1.799 doların altında olması bekleniyor.

Peki siz bu yeni harici ekran modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Uygun fiyatları sayesinde piyasada ses getirebilecek mi? Fikirlerinizi ve görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayınız.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir