Kapat
Bir Dönem İnsan Kaçırdığı İddiaları ile Ünlü Olan Wayfair Nedir?
İnternet 0

Bir Dönem İnsan Kaçırdığı İddiaları ile Ünlü Olan Wayfair Nedir?

Bir dönem insan kaçırdığı iddiaları ile ünlü olan Wayfair nedir? Wayfair, bir zamanlar oldukça gündem olmuş Türkiye’nin insan kaçakçılığı ile duymuş olduğu bir şirkettir. Aslında bu sadece bir söylentidir. Wayfair, ABD’de kurulmuş olan büyük bir e-ticaret sitesidir.

Wayfair, zamanında bir sosyal medya kullanıcısının iddialarından dolayı oldukça gündem olmuştu. İddiaya göre ürün isimleriyle kaçırılan ya da kaybolan çocuklar arasında bir bağlantı olduğu yönündeydi. Bunun üzerine Wayfair, bu ürünleri kaldırarak ürün isimlerine daha çok dikkat etmeye başlamıştır. Peki Wayfair gerçekte tam olarak nedir?

Wayfair Nedir?

Wayfair, ev, ofis, bahçe gibi yerler için mobilya, tasarım eşyaları ve dekorasyonların satıldığı bir sitedir. Milyonlarca ürünü içermesi ve köklü temelleri sayesinde bu alanda en çok tanınan siteler arasındadır. Özellikle ABD’de insanlar mobilya alışverişi için bu siteyi sıklıkla kullanmaktadırlar. Örneğin sadece bir kanepe araması yaptığınızda bile 3.000’den fazla farklı seçenek bulabilirsiniz.

Farklı seçenekler arıyorsanız Wayfair tam size göre. Tabi ki 3.000 tane seçenek biraz bunaltıcı olabilir bu durumda uygun filtreleri kullanarak istediğiniz ürünlere daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Wayfair Nasıl Çalışır?

Wayfair, birden çok harici tedarikçinin ürün satışı yaptığı bir sitedir. Tek bir marka yerine birçok marka burada ürünlerini satabilmektedir. Wayfair yapı bakımından biraz Amazon veya eBay’e benzese de aslında pekte öyle değildir.

Örneğin Amazon’dan bir sipariş verdiğinizde ürünü tedarikçiden satın almış olursunuz ve herhangi bir sorun yaşandığı takdirde önce tedarikçi ile iletişime geçersiniz. Wayfair’de ise bir ürün aldığınızda bunu tedarikçiden değil Wayfair’den almış sayılırsınız. Herhangi bir sorun yaşandığı takdirde de Wayfair ile iletişime geçmeniz gerekir.

Wayfair üzerinden satın aldığınız bir ürünü 30 gün içerisinde iade etme hakkınız vardır. Ancak iade etmek istediğiniz ürünün maliyetini ödemeniz gerekmektedir. Bu maliyet ise ürüne göre değişiklik gösterebilir. Ürünün geri gönderilmesi için gereken ücret geri ödeme üzerinden yapılır. Bu nedenle bir ürün satın almadan önce bu detaylara dikkat etmenizde fayda var. Ayrıca ürünlerin iadesinin kabul görmesi için ürünün hala satılabilir bir durumda ve etiket ve ambalajlarının bulunması gerekmektedir.

Wayfair hakkında bilinmesi gerekenler bunlardı. Peki siz bu satış sitesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda fikirlerinizi belirtmeyi unutmayınız.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir