Kapat
Yatırımcılar İçin En İyi Hisse Senedi Takip Uygulamaları
İnternet 0

Yatırımcılar İçin En İyi Hisse Senedi Takip Uygulamaları

Hisse senedi takip uygulamaları borsa yatırımcılarının portföyünü ve işlemlerini takip edebilmesi için son derece önemlidir. Peki, bu iş için en iyi uygulamalar nelerdir?

Pek çok yatırımcının yakından ilgilendiği borsada her an değişebilecek gidişata karşın sahip olduğunuz hisse senetlerini anlık olarak takip edebilmek büyük önem arz etmektedir. Bilgisayar ya da tablet gibi cihazlara ulaşamayacağınız durumlarda bu gibi işlemler her an yanımızda yer alan akıllı telefonlar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle Android ve iOS ekosistemi için her geçen gün yatırımcıların ihtiyaçlarını karşılayacak hisse senedi takip uygulamaları geliştirilmektedir.

Bu uygulamalar içerisinde yalnızca hisse senetlerinin fiyatlarını takip etmekle sınırlı kalmayıp borsayı yakından ilgilendiren ekonomi haberlerini, kripto para ya da döviz gibi alternatif piyasaları takip edebilir bazı uygulamalarda alım-satım işlemleri dahi yapabilirsiniz. Peki, bu özelliklerden en az bir tanesini sunan yüzlerce uygulama arasından hangisini tercih etmelisiniz? İşte cevabı!

En İyi Hisse Senedi Takip Uygulamaları

Investing

Hisse senedi takibi denildiğinde ilk akla gelen isimlerden bir tanesi Investing olmaktadır. 2007 yılında kurulan dünyanın en popüler borsa takip uygulaması Investing, masaüstü ve mobil platformlarda çalışmaktadır. Uygulaması içerisinden Fonlar, ETF’ler, Tahviller, Kripto Para, Döviz, Emtia, Hisse Senetleri, Endeksler ve Vadeli Endeksler anlık olarak takip edilebilmekte, canlı borsa verilerinin yanı sıra teknik analizlere, son dakika haberlerine, görüşlere, analizlere ve canlı grafiklere de ulaşılabilmektedir.

BigPara

En popüler borsa takip uygulamaları listesinin ikinci sırasında ise Hürriyet’in sahip olduğu BigPara yer almaktadır. Kullanışlı bir mobil uygulamaya sahip BigPara da yine pek çok rakibi gibi hem masaüstü hem mobil platformda kullanılabilmektedir. Dolar, Euro, altın, hisse senedi gibi yatırım araçlarını takip edebileceğiniz uygulamada tahvil, varant piyasası, dünya borsa endeksleri, teknik analizler, emtia bilgileri ve uzman yorumlarını inceleme imkânınız da bulunmaktadır.

Foreks

Yine hisse senedi takip uygulamaları arasında popüler olan Foreks, yatırımcıların sıklıkla tercih ettiği seçeneklerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yabancı borsa endeksleri, kıymetli metal, döviz, altın, finans, borsa ve piyasa verilerini canlı takip edebileceğiniz uygulamanın içerisinde ekonomi haberlerini görüntüleyebileceğiniz, hisse, BİST ve VİOP alım satım işlemi yapabileceğiniz alanlar da bulunmaktadır.

Borsa takip uygulamaları listemizin burada sonuna geldik. Peki, siz bu işlemler için hangi uygulamayı kullanıyorsunuz? Cevabınızı bizimle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın!

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir