Kapat
Xiaomi 12 Mini Özellikleri ve Fiyatı Ortaya Çıktı!
Haberler 0

Xiaomi 12 Mini Özellikleri ve Fiyatı Ortaya Çıktı!

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin üzerinde çalıştığı Xiaomi 12 Mini modeli 3C sertifikaları aracılığıyla ortaya çıktı. İşte Xiaomi 12 Mini özellikleri ve fiyatı!

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden Xiaomi, her geçen gün yeni bir model ile kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor. Akıllı telefon dünyasında son 5 yıldır cihazlar büyüyen ekran boyutları ile karşımıza çıkıyor. Bazı kullanıcıların şikayetçi olduğu bu durum, son birkaç yıldır bazı markaların mini adı altında küçük ekran boyutuna sahip modeller geliştirmesiyle sona ermiş gibi görünüyor. Apple’dan sonra bu furyayı devam ettiren markalardan bir tanesi de Xiaomi olacak gibi görünüyor. Peki, Xiaomi’nin 12 Mini modeli neler sunuyor?

Xiaomi 12 Mini Özellikleri ve Fiyatı Ortaya Çıktı!

Xiaomi’nin yeni akıllı telefonu Xiaomi 12 Mini, Çin’in 3C isimli sertifikasyon sistemine ait veri tabanında karşımıza çıkıyor. Qualcomm’un Snapdragon 870 yonga setinden gücünü alan akıllı telefon, 6,3 inç büyüklüğünde bir ekranla geliyor. iPhone 13 Mini modelinin 5,4 inç ekran boyutuna sahip olduğu düşünüldüğünde Xiaomi 12 Mini’nin ne kadar ‘mini’ olduğu tartışmaya açık gibi görünüyor.

Xiaomi 12 Mini’nin özellikleri ve fiyatının yanı sıra tanıtım posteri de sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor. Yayınlanan posterde yer alan bilgiler akıllı telefonun 67W hızlı şarjı destekleyen 4200 mAh kapasiteye sahip bir batarya ve UFS 3.1, LPDDR5 gibi teknolojilerle geleceğini gösteriyor. Xiaomi 12 Mini’nin 8 GB ve 128 GB olmak üzere iki farklı RAM, 128 GB ve 256 GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneğine sahip olması bekleniyor.

Xiaomi 12 Mini Fiyatı

  • 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı: 564 dolar
  • 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı: 611 dolar
  • 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanı: 674 dolar

Peki, siz Xiaomi’nin kompakt boyuta sahip yeni akıllı telefonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce akıllı telefon dünyasında küçük ekran boyutuna sahip daha taşınabilir akıllı telefonlara ihtiyaç var mı?

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir