Kapat
Distribütör Garantili Nedir? Distribütör Garantisi Ne Demek?
Genel 0

Distribütör Garantili Nedir? Distribütör Garantisi Ne Demek?

Teknolojik bir cihaz satın alındığında genellikle dikkat edilen ilk şey cihazın garantili olup olmamasıdır. Elektronik ürünlerde garanti, ithalatçı ve distribütör garantisi olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Peki, distribütör garantili nedir?

Distribütör garantisi son zamanlarda oldukça gündemde olmaya başladı. Distribütör garantisini genellikle telefon, bilgisayar ve tablet gibi ürünlerde görmekteyiz. Peki distribütör garantili ne demek? Resmi distribütör garantisi ile arasındaki fark nedir? Bu soruların cevabı teknolojik bir cihaz alacaksanız oldukça önemlidir.

Distribütör Garantili Nedir? Distribütör Garantili Ne Demek?

Distribütör bir ürünün üreticisi ile satıcı kuruluş arasındaki aracı kuruluştur. Distribütör aslında bir toptancının yaptığı işin daha kapsamlı halidir.

Distribütörlerin işi toptancılardan daha karmaşıktır. Örneğin, kendi başlarına programlı bir iş yapamayacak olan satıcılar bu konuda distribütörlerin yardımına ihtiyaç duyarlar.

Distribütörler bir ürünün tedarikinde, pazarlamasında ve garanti kısmında oldukça önemli roller üstlenirler.

Son dönemlerde artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan teknolojik cihazlar satın alırken oldukça dikkatli davranmamız gerekmektedir. Ürün hakkında bir sorunla karşılaştığımızda başvuracak güvenilir bir yere ihtiyaç duyarız. Bu noktada da garantili ürünler karşımıza çıkmaktadır.

Garantili ürün dendiği zaman akla iki farklı garanti gelir. Bunlar distribütör ve ithalatçı garantili ürünlerdir. Çoğu kullanıcı bu iki garantinin de aynı olduğunu düsünür ama durum biraz farklıdır.

Distribütör garantisi, ürünün satın alındığı firmanın sunduğu garantidir. Farklı bir deyişle, distribütör garantili ürünlerin garantisi, sahip olunana ürünün markası tarafından karşılanmaktadır.

Distribütör garantili ürün, üreticinin sunmuş olduğu garantidir. İthalatçı garantisinde ise garantiyi ürünün satın alındığı firma karşılamaktadır.

Distribütör Garantisi Güvenilir Mi?

Distribütör garantisi ürünü satın aldığınız firmadan bağımsız olarak direkt üreticinin  sunduğu bir garanti olduğundan dolayı güvenilir olduğu söylenebilir. Artık internet üzerinden alışverişin popüler olduğu dönemde, bir ürün üzerinde distribütör garantili yazısını görürseniz tedirgin olmanıza gerek yoktur. Çünkü bu ürünle alakalı bir sorun yaşadığınız zaman sorunun çözülmesi çok daha kolaydır.

Distribütör garantisi hakkındaki bilgiler bunlardı. Fikirlerinizi ve görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayınız.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir