Kapat
En Çok İzlenen Netflix Dizileri: Bu Liste Hoşunuza Gidecek!
Genel 0

En Çok İzlenen Netflix Dizileri: Bu Liste Hoşunuza Gidecek!

Popüler çevrimiçi yayın platformu Netflix’in en çok izlenen dizilerini biliyor muydunuz? İşte karşınızda en çok izlenen Netflix dizileri!

1997 yılında Kaliforniya eyaletinin Scotts Valley şehrine kurulan Netflix, bugün dünyanın en popüler çevrimiçi yayın platformu olarak hayatına devam ediyor. 190’dan fazla ülkede hizmet veren yayın platformu, Netflix Originals adı altında kendi yapımlarını da yayınlıyor. Birbirinden farklı binlerce dizi, film ve belgesel bulabileceğiniz Netflix’de her yaşa uygun içerikler bulunuyor.

3,5 milyondan fazla kullanıcı sayısına sahip platformun en çok izlenen dizileri ise haliyle merak konusu oluyor. Bu yazımızda Netflix’in en çok izlenen dizilerini listeliyoruz!

En Çok İzlenen Netflix Dizileri

The Witcher

En popüler Netflix dizileri listesinin ilk sırasında 76 milyon izlenme sayısı ile The Witcher yer alıyor. Fantastik hikayesi ile öne çıkan yapım tüm dünyada olduğu gibi Netflix’de de en çok izlenen dizilerden olmayı başarıyor.

La Casa de Papel

Listemizin ikinci sırasında bir banka soygununu konu alan La Casa de Papel bulunuyor. 65 milyon izlenme sayısına ulaşan Netflix Originals yapımı hala popülerliğini korumaya devam ediyor. Dizinin yakın tarihte yeni sezonunun yayınlanması bekleniyor.

Stranger Things

En çok izlenen bir diğer Netflix dizisi ise 80’li yılları konu alan Stranger Things oluyor. Fantastik gerilim dizi olarak karşımıza çıkan yapım kaybolan bir çocuğu ve onu bulmaya çalışan annesini konu alıyor. Stranger Things, bugüne kadar 64 milyon izlenmiş.

Tiger King

Listemizin sondan bir önceki sırasında 64 milyon izlenme sayısı ile Tiger King yer alıyor. İlginç bir hikâyeye sahip yapım izlenmeye değer.

Bridgerton

Listemizin son sırasında 2020 yapımı bir romantik dizi olan Bridgerton bulunuyor. Yalnızca 1 sezondan oluşan dizi 2020’nin sonunda çıkmasına rağmen kısa süre içerisinde 63 milyon izlenmeyi başarmış.

Peki siz bu Netflix dizileri arasından hangisini beğeniyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir