Kapat
Apple Watch Series 7 Görüntülendi!
Genel 0

Apple Watch Series 7 Görüntülendi!

Eylül ayında yapılan tanıtımdan beri satışa çıkmayan ve ne zaman satışa çıkacağı bilinmyen Apple Watch Series 7, sonunda kadrajlara yakalandı. İşte yeni Watch!

14 Eylül tarihinde gerçekleştirilmiş olan ‘Apple Event 2021’ etkinliği sayesinde yepyeni Watch’ı tanımış olduk. Yapılan lansmanda yeni İphone modellerinin yanı sıra Watch Series 7 modelinin de duyurusunu yapmıştı. Tanıtımdan bu yana satış tarihi hakkında herhangi bir bilgi verilmeyen Apple Watch Series 7’nin ilk görüntüleri bugün karşımıza çıktı.

Son zamanlarda ortaya çıkan söylentilere göre yeni Apple Watch serisi 8 Ekim’de ön siparişe açılacak. Yaptığı sızıntılarda çok az yanılma payına sahip olan Jon Prosser’da bu bilgiyi onayladı. Ama herkesin beklentisi saatin ekim ayında çıkmasından yana.

Apple Watch Series 7 Çalışırken Görüntülendi

Bugüne kadar tanıtılan en gelişmiş Watch modeli olan Apple Watch Series 7’yi önceki modellerden ayıran bazı özellikleri bulunuyor. Eski modellere köre keskin hatlar yerine daha yumuşak hatlara sahip olan model, IPX6 sertifikasıyla karşımıza çıkıyor.

Bu sertifika, Apple’ın yeni modelinin suya ve toza karşı çok daha dayanıklı olduğunu gösteriyor. Renkli deliklere sahip kordonuyla oldukça dikkat çeken saat, her zamanki gibi Watch OS sistemiyle birlikte geliyor.

Bir önceki seri ile aynı işlemciyi bünyesinde barındırıyor. Apple Watch Series 7’yi daha önceki modellerden ayıran en büyük fark ise 41 mm ve 45 mm boyut seçeneklerini bizlere sunması. Bugüne kadar tanıtılan tüm Watch modelleri 40 mm ve 44 mm olmak üzere iki farklı kasa büyüklüğünde karşımıza çıkıyordu. Always-On Display özellikli OLED ekranın yanı sıra yenilenen sağlık özellikleri de modelin dikkat çekici özellikleri arasında.

  • Kasa Boyutları: 41 mm ve 45 mm olmak üzere iki farklı kasa boyutu
  • Ekran: 1,9 inç büyüklüğünde 368×448 piksel çözünürlük sunan ve her zaman açık özelliği bulunan retina ekran (45 mm)
  • İşlemci: Bilinmiyor, önceki modelde kullanılan işlemcinin karşımıza çıkması bekleniyor
  • İşletim Sistemi: watchOS 8

Peki siz yeni Apple Watch Series 7 hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi ve görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayınız.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir