Kapat
YouTube Video İndirme Özelliği Masaüstü Cihazlar İçin Geliyor!
İnternet 0

YouTube Video İndirme Özelliği Masaüstü Cihazlar İçin Geliyor!

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu YouTube, masaüstü cihazlar için video indirme özelliği sunmaya hazırlanıyor. Peki, YouTube video indirme özelliği nasıl çalışıyor?

2005 yılında ABD’nin Kaliforniya eyaletinde 3 eski PayPal çalışanı tarafından hayata geçirilen YouTube, bugün Google bünyesinde dünyanın en büyük video paylaşım platformu olarak hayatına devam ediyor. 2014 yılından bugüne CEO koltuğunda Susan Wojcicki’nin yer aldığı YouTube, her geçen gün değişiyor ve gelişiyor. Kullanıcıların karşısına çıkan en yeni özellik ise henüz Beta kullanıcılarının erişebildiği masaüstü cihazlarda video indirme özelliği oluyor.

İnternet üzerinde paylaşılan videoları telefon ya da bilgisayarlarına indirmek pek çok kullanıcının tercihleri arasında yer alıyor. Bunun farkında olan YouTube, bir süre önce mobil cihazlarda sunduğu video indirme seçeneğini şimdi de masaüstü platforma taşımaya hazırlanıyor.

YouTube Video İndirme Özelliği Masaüstü Cihazlar İçin Geliyor!

Henüz Beta aşamasında olan video indirme seçeneği, yalnızca YouTube Premium kullanıcıları tarafından deneyimlenebiliyor. Beta sürecinden sonra da yalnızca Premium kullanıcılarının kullanabileceğini düşündüğümüz özellik, maalesef diğer kullanıcılara sunulmayacak gibi görünüyor. YouTube’un yeni özelliğini test etmek isteyen kullanıcıların, Test Aşamasındaki Yeni Özellikler sayfasından Tarayıcınızdan video indirin seçeneğini 19 Ekim’e kadar aktif hale getirmesi gerekiyor.

Video sayfasında reaksiyon tuşlarının yanına İndir seçeneğini eklemenizi sağlayan bu özellik sayesinde videoları indirmeniz ve 30 güne kadar bilgisayarınızda depolamanız mümkün hale geliyor. 30 gün içerisinde internete bağlandığınız sürece indirdiğiniz videoları kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Video indirme seçeneği en çok dizi ve filmleri ya da müzik kliplerini depolamak isteyen kullanıcıların ilgisini çekecek gibi görünüyor. YouTube’un yeni özelliği ile birlikte video indirme araçlarının uzun vadede tarihe karışması da muhtemel.

Peki, siz video indirme özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu özelliğin yalnızca YouTube Premium kullanıcılarına sunulması doğru mu? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir