Kapat
iPhone 13 Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!
Haberler 0

iPhone 13 Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

Büyük bir merakla beklenen iPhone 13 tanıtıldı! Yapılan etkinlikte tüm gözler iPhone 13’de olsa da bununla birlikte Apple Watch Series 7, yeni İpad ve iPad Mini modelleri de tanıtılanlar arasındaydı. Ayrıca sunumun sonunda iPhone 13 ve 13 Pro’nun Türkiye fiyatları da belli oldu.

Apple’ın düzenlediği etkinlikte sunum farklı sanatçıların performanslarının yer aldığı bir video ile başladı. Sonrasında ise yeni Apple TV+ sisteminden bahsedildi. Sistemin istatistiklerinin sunulduğu kısımda Apple TV+ için Emmy’e aday oldukları söylendi. Ayrıca Invasion ve Finch gibi yeni serilerde tanıtım videosu içerisindeydi.

Yeni iPad Mini Özellikleri ve Fiyatı

Apple TV+ tanıtıldıktan hemen sonra yeni iPad modelleri de duyuruldu. A13 Bionic işlemcisini kullanan yeni modelin %20 daha hızlı olduğu belirtildi. Bunun dışında tanıtılan yeni iPad OS 15’in daha iyi bir kameraya sahip olduğu açıklandı. 12 MP Ultra Wide ön kameraya sahip olan tabletin video görüşmelerinde otomatik olarak insanları tanıyacağı ve ona göre kişiye odanaklanacağıda söylendi. Üstelik bu sistem sosyal medya veya normal çekimlerde de kullanılabilir olacak. Yeni iPad modeli farklı depolama seçeneklerine göre fiyatı 329 dolarla 299 dolar arsında olacak ve önümüzdeki hafta pazarda yerinin alacak.

Apple Watch Series 7 ve iPhone 13 Tanıtıldı!

Yeni Watch OS sayesinde çok daha gelişmiş sağlık ve spor deneyimini bizlere sunacağı açıklanan Apple Watch Series 7 modeli tanıtıldı. Çok daha dayanıklı olduğu idda edilen bu yeni model bir önceki sürüme göre %12 daha fazla ekran kasa oranına sahip ve retina ekran kullanmakta. Köşeleri kavisli bir tasarıma sahip olan model yeni tasarımı ve uygulamalarıyla Apple Watch ailesinin en yeni üyesi oluyor.

IP6X ve WR50 sertifikalarına sahip olan model su ve toza karşı çok daha fazla dayanıklılık gösteriyor. Bir önceki modele göre yaklaşık %33 oranında daha hızlı şarj olacağı da söylenenler arasında. Beş farklı renk seçeneği ile gelen model tek şarjla 18 saat kullanım imkanına sahip olacak. Son baharda piyasaya çıkacak olan modelin önceki modellerin fiyatını düşürmesi bekleniyor.

iPhone 13 Tanıtıldı: iPhone 13 ve iPhone 13 Mini Özellikleri

Apple tarafından çevrimiçi olarak gerçekleştirilen etkinlikte iPhone 13 ve iPhone 13 Mini duyuruldu. iPhone’un sahip olduğu klasik özelliklerden sonra tasarımı da ortaya çıktı. Genel tasarım hatları bakımından bir önceki sürüme benzeyen iPhone 13’ün IP68 korumasına sahip olacağı açıklandı. Yine 5 renkle karşımıza gelan bu modelin çentik kısmında küçülmeye gidildiğini görüyoruz. iPad ve Apple Watch modellerindeki gibi geri dönüştürülebilir parçalardan üretilen bu iki modelin ekranında da Super Retina ekran kullanılmış. Yeni A15 Bionic işlemciye sahip olan bu iki modelin rakiplerinde %50 daha hızlı olacağı söyleniyor. Ayrıca %30 daha performanslıda olduğu söylenen modeller 4 çekirdekli bir GPU kullanmakta.

Kamera tarafına bakıldığında ise her iki modelde de arka tarafta ikili kamera kullanımı devam ettirilmiş. iPhone 13’ün arka tarafında stabilizasyonu oldukça başarılı 12 MP’lik bir geniş açı kamerası bulunmakta. Düşük ışık çekimlerinde çok daha net fotoğraflar çekebileceğimiz Cinematik Mode isimli bir seçeneğe de yer verilmiş. Videolarda Derinlik algısını çok daha net verebileceğimiz bu modda arka planı blurlama gibi özellikler de sahibiz.

5G desteğine sahip olan iPhone 13 modelleri batarya tarafında ise önceki modellerden 1.5 ve 2.5 saate daha fazla kullanım ömrü sağlayacak. Mag Safe desteğini de bünyesinde bulunduran modellerden iPhone 13 799$ ve iPhone 13 Mini modeli ise 699$’dan başlayan fiyat etiketiyle sunulacak. 

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir