Kapat
Twitter Blue Nedir? Twitter Blue Özellikleri ve Fiyatı
İnternet 0

Twitter Blue Nedir? Twitter Blue Özellikleri ve Fiyatı

Kullanıcılara sunduğu çeşitli özellikleri ile dikkat çeken Twitter Blue nedir, ne işe yarar, bize sunduğu avantajlar nelerdir? Twitter tarafından duyurulan ve yakın bir zamanda kullanıma sunulacak olan ücretli abonelik servisi hakkında merak edilenler!

Twitter Blue Nedir?

Twitter Blue, mevcut sosyal medya deneyiminizi daha iyi hale getirecek, diğer kullanıcıların faydalanamadığı birtakım özellikleri size sunun ücretli bir aboneliktir. Bu ücretli servise abone olarak bir dizi özelliğe sahip olabilir ve diğer kullanıcılardan daha iyi bir Twitter deneyimi yaşayabilirsiniz.

Twitter Blue Özellikleri Nelerdir?

  • Yer İşaretleri için Klasörler
  • Tweetler için Geri Al Butonu
  • Okuyucu Görünümü Modu
  • Özelleştirilebilir Temalar ve Renkler

Yer İşaretleri için Klasörler

Twitter, beğendiğiniz tweetleri daha sonrasında rahat bir şekilde bulabilmeniz için Yer İşaretleri isimli bir özelliğe sahiptir. Çoğumuzun kullandığı bu özellik, tüm tweetleri aynı yerde saklar ve bunlar içerisinde arama ve sınıflandırma yapabilmemize olanak sağlamaz. Twitter Blue ile birlikte bu sorunlar ortadan kalkıyor. Yer İşaretleri alanında klasörler oluşturabilir ve istediğiniz tweetleri oluşturduğunuz herhangi bir klasörde saklayabilirsiniz. Her bir klasöre istediğiniz ismi verebilmenizin yanı sıra, her klasörün rengi de farklıdır. Bunun dışında tüm tweetleri bir arada görmek isterseniz, Tüm Yer İşaretleri seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Tweetler için Geri Al Butonu

Bir Twitter kullanıcısı iseniz, paylaştığınız bir tweette beğenmediğiniz bir yer veya bir yazım yanlışı gördüğünüzde buNU düzeltmenin tek yolu tweeti silmek ve yeniden yazıp tekrar paylaşmaktır. Twitter Blue ise bu gibi durumlar için bir Geri Al butonu ekler. Bu buton aslında paylaşım öncesinde bir ön izleme olarak da görülebilir. Bu sayede otuz saniyeye kadar belirlenmiş bir aralık seçerek tweet paylaşılmadan önce istediğiniz düzeltmeleri yapabilirsiniz.

Okuyucu Görünüm Modu

Twitter’da dolaşırken uzun bir tweet serisini denk geldiyseniz ve bu seriyi basit bir makale şeklinde okumak istiyorsanız, Twitter Blue’da bulunan Okuyucu Görünüm Modu tam olarak bunun için yapılmış.

Özelleştirilebilir Temalar ve Renkler

Twitter Blue aboneleri kullandıkları temayı ve temanın renklerini istedikleri gibi özelleştirebilmenin yanı sıra cihazlarındaki uygulama simgesini de değiştirebilir, buna ek olarak daha hızlı yardım ve destek alabilecekleri özel müşteri ekibinden de faydalanabilirler.

Twitter Blue Fiyatı Ne Kadar?

  • Twitter Blue Yurt Dışı Fiyatı: 3,00 USD/aylık
  • Twitter Blue Türkiye Fiyatı: 30,99 TL/aylık

Twitter Blue’nun yurt dışı fiyatı 3,00 Dolar olarak belirlenmiş olsa da ülkemize özel herhangi bir fiyat politikası izlenmediği gibi, yurt dışından da daha yüksek bir fiyata, 30,99 TL’ye Twitter’ın bu hizmetinden faydalanabiliyorsunuz. Peki siz Twitter Blue hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir