Kapat
Windows 11 Çıkış Tarihi Açıklandı: İşte Merakla Beklenen O Gün!
Haberler 0

Windows 11 Çıkış Tarihi Açıklandı: İşte Merakla Beklenen O Gün!

Bir süredir kullanıcılar tarafından merakla beklenen Windows 11 çıkış tarihi açıklandı! İşte kararlı sürümün yayınlanacağı o gün!

Windows XP, Windows 7 ve son olarak da Windows 10 işletim sistemleri ile herkes tarafından tanınmayı başaran dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Microsoft’un, uzun yıllardır bilgisayar dünyasındaki popülerliğini korumayı başarıyor. Dünyanın dört bir tarafında milyonlarca kişi tarafından kullanılan Windows işletim sisteminin en yeni sürümü ise Windows 11 olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni tasarımı ve beraberinde getirdiği birtakım yeniliklerle dikkat çeken Windows 11, kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor. Geçtiğimiz aylarda tanıtılan ve pek çok özelliğini öğrendiğimiz işletim sisteminin şimdi de çıkış tarihi biliniyor. Microsoft tarafından yapılan ve kullanıcıları heyecanlandıran resmî açıklama, Windows 11’in resmi çıkış tarihini gözler önüne seriyor. İşte o tarih!

Windows 11 Çıkış Tarihi Açıklandı: İşte Merakla Beklenen O Gün!

Microsoft tarafından paylaşılan bir blog gönderisinde Windows 11’in 5 Ekim tarihinde kullanıcılar ile buluşacağı belirtiliyor. Windows Insider programı kapsamında bir süredir kullanıcılar tarafından test edilen işletim sisteminin 5 Ekim tarihi itibariyle kararlı sürümünün piyasaya sunulması bekleniyor. 5 Ekim’den itibaren Windows 10 kullanıcıları işletim sistemlerini yeni sürüme güncelleyebilecek, bilgisayar üreticileri ise ürünlerini Windows 11 ile sunabilecekler.

Yeni işletim sisteminin kullanıcılar tarafından merakla beklendiğinin ispatlarından bir tanesi de blog gönderisinin içerisinde yer alıyor. Kullanıcıların yeni ürünleri test etmelerini ve hataların düzeltilmelerini sağlayan Windows Insider programı, her sürümde olduğu gibi Windows 11 için de uygulanıyor. Windows 11’in test sürecinde büyük bir ilgiyle karşılaştıklarını ve çok sayıda geri bildirim aldıklarını belirten Microsoft yetkilileri, kullanıcıların bu ilgisini takdir ettiklerini belirtiyor.

Windows 11’i deneyimlemek isteyen kullanıcıların kararlı sürüm için 5 Ekim’i beklemeleri gerekiyor. Dileyen kullanıcılar Windows Insider programı ile beta sürümü bilgisayarlarına indirebiliyor ve bu deneyimden faydalanabiliyorlar ancak bunun kararlı bir sürüm olmadığının ve içerisinde çeşitli hataların bulunabileceğini göz önünde tutmak gerekiyor.

Peki, siz Microsoft’un yeni işletim sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Kararlı sürüm yayınlandıktan sonra Windows 11’i kullanacak mısınız? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın, bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir