Kapat
iPhone 13 Fiyatı Ortaya Çıktı: İşte Merak Edilen O Fiyat!
Haberler 0

iPhone 13 Fiyatı Ortaya Çıktı: İşte Merak Edilen O Fiyat!

Merakla beklenen iPhone 13 serisinin fiyatı sızdı. Gelen bilgiler iPhone 13 fiyatı ile ilgili insanları hayal kırıklığı yaratacak türden.

Dünyanın en büyük teknoloji üreticilerinden biri olan Apple, bugüne kadar çıkardığı her telefon modeliyle büyük yankı uyandırmıştır. Milyonlarca insanın severek kullandığı iPhone telefon ailesine belirli aralıklarla yeni modeller ekleniyor. Son olarak Apple, iPhone 13 modellerini dünyaya duyurmaya hazırlanıyor. Pandemi koşullarından dolayı çıkışı sürekli ertelenen iPhone 13 ile ilgili iddiaların ve sızıntıların ardı arkası kesilmiyor. Yeni modellerin teknik özelliklerinin, tasarımının ve kullanılacak teknolojilerinin nasıl olacağına dair pek çok söylenti ortaya atıldı. Bu söylentilerin çoğunluğu kullanıcıların ilgisini çekmiş ve heyecanını arttırmıştır. Yeni telefonla ilgili bu sefer farklı bir alandan bilgiler geldi. Öyle ki kaynaklara göre iPhone 13 fiyatı ortaya çıktı.

İnsanlar bir telefon alırken o telefonu birçok açıdan değerlendirmektedir. Teknik özellikler, sunduğu performans ve fiyat bu değerlendirme faktörlerinden en önemlisidir. Telefonun teknik özellikleri her ne kadar iyi olursa olsun fiyatı yüksek olduğu takdirde tüketicilerin canını sıkacaktır. Diğer taraftan fiyat uygun fakat performans düşükse bu da ilgili telefonu tercih sebebi olmaktan çıkaracaktır. Bu bağlamda kullanıcılar bir telefon alırken fiyat performans dengesinin yerinde olmasını isterler. Ancak iPhone 13 için bunun pek geçerli olamayacağını söyleyebiliriz. Zira cihaz fiyatlarının oldukça yüksek olacağı söyleniyor.

iPhone 13 Fiyatı Ortaya Çıktı: İşte Merak Edilen O Fiyat!

Apple’ın elbette ki hiçbir zaman düşük fiyatlı telefon pazarlamak gibi bir misyonu olmamıştı. Ancak global telefon pazarında diğer rakiplerinden çok ayrışmayan fiyat aralıklarıyla iPhone modellerini satmaktaydı. Hatta geçen sene iPhone 11 fiyatında indirim yaptığını da görmüştük. Ancak iPhone 13’ün fiyatı için böyle bir politika uygulamaya niyeti yok gibi gözüküyor.

Güvenilir kaynakların paylaştığı bilgilere göre 4 GB RAM’li iPhone 13 Mini’nin başlangıç fiyatı 850 dolar olacak. Telefonun en yüksek depolamaya sahip modelinin ise 1050 dolar olması bekleniyor.

Paylaşılan bilgilere göre düz iPhone 13’ün başlangıç fiyatı 973 dolar olacak. Bu fiyattaki telefonun depolama alanı 64 GB. Daha yüksek depolama alanı isterseniz 128 GB iPhone 13 için 1051, 256 GB iPhone 13 için 1174 dolar ödemeniz gerekecek. 6 GB RAM’e sahip iPhone 13 fiyatı 1313 dolardan başlayıp 2055 dolara kadar çıkıyor. Son olarak iPhone 13 Pro Max’in de 1437 dolar ile 2180 dolar arasında değişen fiyatlara sahip olacağını söyleyelim.

Ülkemizdeki dolar kuru ve vergileri düşününce TL fiyatının astronomik rakamlara ulaşacağını öngörmek yanlış olmayacaktır.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir