Kapat
Qualcomm'un Ortaya Çıkan Çipi Qualcomm SM6375 5G Özellikleri
Haberler 0

Qualcomm’un Ortaya Çıkan Çipi Qualcomm SM6375 5G Özellikleri

Qualcomm’un 2022 yılında piyasaya sürmesi beklenen yeni Qualcomm SM6375 5G çipi özellikleri ile birlikte ortaya çıktı. İşte Qualcomm SM6375 5G özellikleri!

Mobil cihazlarda oyun sektörünün gün geçtikçe ilerleyip gelişmesi uygun bir fiyatla oyun oynama isteğini de beraberinde getirdi. Üreticiler son yıllarda bu ihtiyacın farkına vararak fiyatı yüksek seviyelere çekmeden güçlü işlemciler üretti. Bu akımın yeni bir işlemcisi olan Qualcomm SM6375 5G çipi, tanıtılmadan önce ortaya çıktı.

Qualcomm’un Yeni Çipi Ortaya Çıktı! İşte Qualcomm SM6375 5G Özellikleri

Orta seviyede yeni bir işlemci olan Qualcomm SM6375 5G adından da anlaşıldığı üzere son zamanlarda tren olan 5G’yi destekliyor. Ayrıca çipin getirdiği teknik özelliklerden oyuncular için çok faydalı olacağını da söyleyebiliriz.

Yeni çipin özelliklerinin ise bu şekilde olması bekleniyor:

  • 4 performans çekirdeği ve 4 verimlilik çekirdeği olmak üzere toplam 8 çekirdekli yapı
  • 2.1 GHz Performans çekirdeklerinde ve 1.8 GHz verimlilik çekirdeklerinde frekans hızı
  • GPU noktasında 800 MHz ve 960 MHz saat hızı
  • 144Hz’e kadar ekran tazeleme hızı desteği

Bu çipin özelliklerine baktığımız zaman oyuncuları bekleyen sürprizler olduğunu görüyoruz. Yüksek bir performansının olmasının yanı sıra 144Hz yenileme hız desteğine sahip olması orta segment bir cihaz için beklentileri oldukça karşılayacaktır.

Son yıllarda oldukça fazla duyduğumuz 5G teknolojisiyle gelen, performansıyla da dikkat çeken çipin 2022 yılında adını sıkça duymayı bekiyoruz. Peki sizin Qualcomm SM6375 5G hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir