Kapat
Pokemon Trading Card Game Live PC için Geliyor!
Haberler 0

Pokemon Trading Card Game Live PC için Geliyor!

Geçmişten bugüne konsollarda ve mobil platformlarda oynadığımız, görmeye alıştığımız Pokemon oyunu Pokemon Trading Card Game Live adı ile PC oyuncularına da sunulacak.

1996 yılında Niantic’in yapımcılığında Pocket Monsters Red ve Green ile oyun dünyasına ilk adımlarını atan Pokemon, yaklaşık 25 yıl hep gündemde oldu. İlk oyunun çıkmasından bir yıl sonra anime serisi de yayınlanan oyun, dünyada ve ülkemizde büyük bir ilgi toplamıştı.

Pokemon, geçen 25 yılda farklı farklı yapımlarla karşımıza çıksa da PC platformundan uzak kalmak zorunda kaldı. Nintendo’nun oyunu kendi konsollarında çıkarmasıyla oyuncular PC’de yeni bir Pokemon oyunu göremedi. Oyunu çeşitli emülatörler kullanarak oynayanlar için sevindirici bir haber geldi!

Pokemon Trading Card Game Live PC için Geliyor!

Pokemon Trading Card Game Live, isminden anlaşıldığı gibi bir kart oyunu. Hearthstone ve The Elder Scrolls: Legends oyunlardan alıştığımız gibi kartları toplayıp rakiplerinizle mücadeleye giriyorsunuz. Genelde çok oyunculu oynanışa sahip bir yapısı olan oyunun, tek kişilik modları da bulanacak.

Yapımcının açıklamasına göre, orijinalinde olduğu gibi oyuncular destelerinde bulunan kartları eğitip evcilleştirebilecek. Kendi avatarını oluşturabilecek olan oyuncular, aynı zamanda günlük görevler sayesinde yeni kartları da destesine ekleyebilecek. The Pokemon Company, oyunun paraya dayalı bir sistemi olmadığını ve herhangi bir ücret ödemeden de oyundan zevk alınabileceğini belirtti.

Pokemon TCG Live, yakın bir zamanda Android, İOS, Mac ve PC oyuncularına sunulacak. Piyasaya çıkışında Türkçe dil desteği henüz açıklanmayan oyunun İngilizce, Fransızca, Almanca, Portekizce, İtalyanca ve İspanyolca dillerini destekleyeceği açıklandı. Oyunun resmi çıkış tarihi belli olmasa da 2021 bitmeden oyuncuların beğenisine sunulması bekleniyor.

Peki sizler Pokemonhakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir