Kapat
Battle Royale Türündeki Fall Guys Dünya Rekorları'na Girdi!
Haberler 0

Battle Royale Türündeki Fall Guys Dünya Rekorları’na Girdi!

Battle royale türündeki Fall Guys dünya rekorları’na girdi! Fall Guys’ın yapımcısı olan Mediatonic, oyunun Guinness Dünya Rekorları’na girdiğini kendi siteleri üzerinden takipçileriyle paylaştı.

Fall Guys, Battle Royale türündeki oyunlara aşina olmamıza rağmen büyük bir ilgi ile karşılanmıştı. Normalden farklı oynanış tarzı ve mekanikleriyle oyuncuların dikkatini çekmişti. Bir zamalar oldukça ilgi duyulan oyun günümüzde eskisi kadar popüler olmasa da hala severleri tarafından oynanmaya devam ediliyor.

Buna rağmen Fall Guys, anlık olarak 24 saat de 23 bin kişi tarafından oynanıyor ve bu hiç azımsanamayacak bir sayı. Bu veri ise sadece Steam versiyonundaki Fall Guys için geçerli. Oyunun Guinness Dünya Rekorları’na girişi ise bu platformda gerçekleşmedi.

Battle Royale Türündeki Fall Guys Dünya Rekorları’na Girdi!

Geçen yıl 4 Ağustos’ta çıkan oyun ilk günden birçok oyuncunun ilgi odağı olmuştu. Fall Guys’ın yapımcısı daha önceleri tarayıcılar için oyun üretiyordu ve bunları üç boyutlu oyunlara çevirmesiyle, eğlenceli bir yapım olan Fall Guys ortaya çıktı. Fall Guys’da her bir oyuncu karşısına çıkan platformlarda veya mini oyunlarda ilerleyip engelleri aşarak birinci olmayı olmaya çalışıyor.

Oyundaki sevimli grafikler ve platform ögeleri oyunun bu kadar ilgi görmesinde önemli bir rol oynadı. Oyun çıktığı ilk gün 1,5 milyon aktif oyuncu sayısına ulaştı. Aralık 2020 tarihinde ise yalnızca PC üzerinde 11 milyondan fazla satış yaptı. Günümüzde her ne kadar anlık oyuncu sayısı az olsa da oyun hızla satış yapmaya devam ediyor. Fall Guys, PS Plus üzerinde en çok satılan oyun olarak Guinness Dünya Rekorları’na adını yazdırmayı başardı.

Oyunun geliştiricisi olan Mediatonic ise bu rekoru internet siteleri üzerinden duyurdu. Bunun yanı sıra yapımcı şirket, Harika Fall Guys topluluğuna çok teşekkür etmek istiyoruz. Böyle anlar sizin coşkunuz, geri bildiriminiz ve desteğiniz olmadan tam anlamıyla imkânsız olurdu. Açıklamasını yaparak da oyunculara teşekkür etmeyi unutmadı.

Peki siz Fall Guys’ın Dünya Rekorları arasına girmesi hakkında ne düşünüyorsunu yorumlarda fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir