Kapat
Devasa PlayStation 5 Güncellemesi Yolda! Bizi Neler Bekliyor?
Haberler 0

Devasa PlayStation 5 Güncellemesi Yolda! Bizi Neler Bekliyor?

Sony tarafından yapılan yeni açıklamaya göre devasa PlayStation 5 güncellemesi yolda! Peki, güncellemenin bizlere neler sunuyor?

Geçtiğimiz aylarda PlayStation 5 için ilk güncellemeyi yayınlayan Sony, şimdi de içerisinde yeni özellikleri barındıran büyük bir güncellemeyi yayınlamak için hazırlıklara başlamış durumda. Sony‘nin kıdemli başkan yardımcısı, PlayStation Blog’a yaptığı konuşmada şirketin yeni dönem için ne tür planlarının olduğundan bahsetti.

Geçtiğimiz nisan ayında yayınlanan ilk güncellemeyle birlikte 1080p ekranlar için 120 Hz tazeleme desteği, USB aygıtıyla depolama imkanları gibi özellikler PlayStation 5 sahipleriyle buluşmuştu. Bunun ardında yapılan açıklamalarda Japon şirket, yeni dönem için çok daha büyük değişiklikler planlandığını açıkladı.

Devasa PlayStation 5 Güncellemesi Yolda! Bizi Neler Bekliyor?

Sony, her ne kadar yaptığı güncellemelerle oyuncuların ihtiyaçlarını giderse de en yeni PlayStation için hala ihtiyaç duyulan özellikler mevcut. Sony kullanıcıları, farklı ekran tazeleme seçenekleri, doğal 1440p desteği ve cihazdaki klasörlere erişmek gibi farklı talepleri var. Ayrıca 2K monitörlere sahip oyuncularında 1080p çözünürlükte oynamak zorunda kalmaları en çok şikâyet edilen durumlardan birisi.

Sony’nin gelecek hakkındaki planlara dair açıklama yapan Hideaki Nishino, yeni dönemde kullanıcılara büyük yenilikler ile karşılaşacaklarını belirtti. Kullanıcıların yaptığı şikayetleri sürekli dikkate aldıklarını belirten Nishino, oldukça heyecan verici ve sıra dışı fikirlerinin olduğu müjdesini verdi.

Sony’nin kıdemli başkan yardımcısı Nishino, kullanıcılardan olduğu kadar ailesinden ve yakın çevresinden de geri bildirimler aldığını da söyledi. Sony’nin kayda değer her fikri değerlendireceklerini söyleyen Nishino, yeni dönem için yapılacaklar listesinin oldukça uzun olduğunu belirtti. Sony bunların dışında yapılan planlamalar hakkında hiçbir detay vermedi.

Peki siz Sony’nin yeni dönemdeki planları hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yapılan güncellemeler kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayabilecek mi? Fikirlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir