Kapat
iMac Pro Geliyor: İşte Ortaya Çıkan İlk Bilgiler!
Haberler 0

iMac Pro Geliyor: İşte Ortaya Çıkan İlk Bilgiler!

iMac Pro geliyor! Apple şirketinin bu yılın başında piyasaya sürdüğü iMac’in yeni nesil ürünü hakkındaki ilk bilgiler sızdırıldı! İşte yeni iMac hakkındaki tüm söylentiler ve ayrıntılar.

Yakın bir zamanda yeni MacBook modellerini tanıtan Apple, yeni ürünler üzerindeki çalışmalarını devam ettiriyor. Bu konuda şirketin en büyük sıkıntılarından biri ise yapılan sızıntılar oluyor. Bu sızıntıların sonuncusu ise yeni tanıtılacak olan iMac oldu.

Bu yılın başlarında ilk M1 işlemcili masaüstü bilgisayarını tanıtan Apple’ın yeni bir model üzerinde çalışmalar yaptığı ortaya çıktı. Bundan dolayı ise ürünün adının ne olacağı, özellikleri gibi konular hakkında söylentiler yayılmaya başlandı.

iMac Pro Geliyor: İşte Ortaya Çıkan İlk Bilgiler!

Büyük ihtimalle isminin iMac Pro olması beklenen yeni bilgisayarın, Apple’ın MacBook Pro modelleriyle karşımıza çıkan M1 Pro ve M1 Max çiplerini bünyesinde barındırması bekleniyor. Bunun dışında yeni cihazda ek yapılandırma olması beklenenler arasında. Yeni cihazın ekranının 27 inç boyutunda mini bir LED ile geleceği söyleniyor. Ancak bundan önceki söylentilere göre ise ekranın daha büyük olacağı yönündeydi.

Söylentilere göre yeni nesil iMac koyu çerçevelerle birlikte gelecek. Cihaz tasarım açısından önceki modelden pek farklı olmayacak. Ayrıca en dikkat çekici sızıntılardan biri ise, Apple yeni model için Face ID’yi test ediyor.

Serinin normal modelinde, 16GB bellek ve 512GB depolama alanı yer alacak. Ayrıca tüm modellerde HTMI, SD kart yuvası ve USB-C bağlantı girişi yer alacak. Bunların dışında Apple’ın şarj cihazında birde internet girişinin olacağı söylentiler arasında.

Söylentilerden yola çıkarak, yeni iMac Pro’nun fiyatının 2 bin dolar bir fiyat bandında bulunması bekleniyor. Türkiye fiyatı içinse henüz bir fiyat söylenemiyor. Yeni ürünün 2022 yılının ilk yarısında piyasaya çıkması bekleniyor.

iMac Pro hakkındaki söylentiler şimdilik bu kadardı. Fikirlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayınız.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir