Kapat
HarmonyOS Kullanıcı Sayısı 150 Milyona Ulaştı!
Haberler 0

HarmonyOS Kullanıcı Sayısı 150 Milyona Ulaştı!

Huawei Geliştiriciler Konferansı’nda HarmonyOS kullanıcı sayısı açıklandı. Paylaşılan veriler işletim sisteminin 150 milyon kullanıcıya ulaştığını gösteriyor.

Huawei, Android’e rakip olarak çıkarttığı HarmonyOS işletim sisteminin güncel olarak ulaştığı kullanıcı sayısını açıkladı. Bugün gerçekleşen Huawei Geliştiriciler Konferansı (HDC) kapsamında açıklamalarda bulunan Tüketici İş Grubu CEO’su Richard Yu; HarmonyOS işletim sisteminin birçok teknolojik alana yayıldığını belirtti.

Çinli Teknoloji devi CEO’su HarmonyOS işletim sistemi hakkında yaptığı açıklamada kullanıcı sayısının 150 milyon barajını geçtiğini duyurdu. Bu veriler ise yalnızca Çin’e ait veriler. Küresel pazarda ulaşılan kullanıcı sayısı hakkında herhangi bir veri bulunmuyor. Richard Yu yaptığı açıklamada şirketin gelecekteki hedeflerinden de bahsetmeyi ihmal etmedi.

HarmonyOS Kullanıcı Sayısı 150 Milyona Ulaştı!

Huawei şirketi CEO’su Richard Yu, HarmonyOS işletim sisteminin bu yılın sonuna kadar 200 milyon kullanıcıya ulaşmasını beklediklerini söyledi. Richard Yu konuşmasında Şu anda birkaç noktada teknoloji yasağıyla karşı karşıyayız. Kendi standardını ve ekosistemini oluşturan teknoloji firmaları bu tür risklerden etkilenmeyecektir ifadelerine değindi.

Huawei tarafından gerçekleştirilen konferansta yeni HarmonyOS 3.0 güncellemesini duyurdu. Ön izleme sürümünü ise bugünden itibaren yayımlamaya başladı. Developer Beta versiyonunun ise 2022’nin ilk çeyreğinde kullanıcılarla buluşacağını belirten Huawei, bu sürümün önceki sürüme göre çok daha performanslı ve verimli olacağını da belirtti.

HarmonyOS işletim sistemi hakkında bilinenler bu kadardı. Siz HarmonyOS işletim sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Beklenen başarıya ulaşabilecek mi? Fikirlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayınız.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir