Kapat
Facebook’un Adı Değişti: İşte Karşınızda Yeni İsmiyle Meta!
Haberler 0

Facebook’un Adı Değişti: İşte Karşınızda Yeni İsmiyle Meta!

Mark Zuckerberg’in Facebook Connect etkinliğinde yaptığı açıklamalarla birlikte Facebook’un adı değişti ve Meta oldu!

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından bir olan Facebook, geçtiğimiz saatlerde Facebook Connect 2021 etkinliğini gerçekleştirdi. Facebook hakkında önemli açıklamalarda bulunan şirket kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg büyük bir proje olan Metaverse konusunda yapılan yatırımlar ve süreçten bahsetti.

Günlük hayatta kullandığımız oyunlar, sosyal medya platformları ve sunulan hizmetler internetin geleceği olması düşünülen Metaverse’te yer alacak! Etkinlik başlamadan kısa bir süre önce, şirketin ABD merkezinde bulunan tabelalardan Facebook logosunun kaldırıldığı söylentileri ortaya çıkmıştı. Bu söylentilerin doğruluğu ve sebebi ise yapılan açıklamalar ile birlikte netlik kazandı.

Facebook’un Adı Değişti: İşte Karşınızda Yeni İsmiyle Meta!

Mark Zuckerberg, Facebook’un yeni ismi olarak karşımıza çıkan Metaverse hakkındaki gelişmeleri duyurdu. Bugün gerçekleştirilen etkinlikte şirket hakkında önemli açıklamalarda bulunan Zuckerberg, Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi popüler sosyal medya uygulamalarının Meta adlı şirket altında toplanacağını açıkladı.

Sosyal medya platformu olarak Facebook adı altında yola çıkan ancak daha sonra pek çok projeyi satın alarak geliştiren Facebook, son yıllarda bir sosyal medya şirketi olmaktan çıkmıştı. Bu durumdan rahatsız olan Zuckerberg, bugün bir sosyal medya şirketi olarak görülüyoruz ifadeleri ile Facebook’un ikonlaşmış bir sosyal medya uygulaması olduğunu belirtti.

Bu isim değişikliğinin çatı şirket için geçerli olduğunun, sosyal medya uygulaması olan Facebook’un isminin aynı şekilde kalacağını belirtelim. Facebook’un ya da yeni adıyla Meta’nın ilerleyen süreçte neler yapacağını hep birlikte göreceğiz. Peki, siz bu isim değişikliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir