Kapat
Xbox Ekim Güncellemesi Yayınladı: İşte Sunduğu Yenilikler!
Haberler 0

Xbox Ekim Güncellemesi Yayınladı: İşte Sunduğu Yenilikler!

Microsoft Xbox Series X ve Series S için uzun zamandır beklenen Xbox ekim güncellemesi sonunda yayınladı. Oyuncular beklediği güncellemelere ve özelliklere kavuştu.

Microsoft her ay ihmal etmeden yayınladığı güncellemelerin Ekim ayı için olanı da sonunda geldi. Xbox oyuncularının beklediği özellikler sonunda Microsoft tarından oyunculara sunuldu.

Yayınlanan güncellemede en çok dikkat çeken özellik ise Series X için geliştirilen 4K çözünürlüğe sahip ana menü oldu.

Xbox Ekim Güncellemesi Yayınladı: İşte Sunduğu Yenilikler!

Yeni güncelleme yayınlanmadan önce Series X’in menüleri 1080p’den 4K’ya upscale edilerek kullanılmaya çalışılıyordu. Buna rağmen 4K’yı seçmiş olsanız bile yeterli bir performans alınamıyordu. Artık yeni güncellemeyle birlikte konsolda yer alan tüm menüler gerçek 4K çözünürlüğüne sahip olacak. Bu özellik il olarak Xbox Insider kullanıcılarına sunulmuş ve oldukça beğeni toplamıştı.

Microsoft’un yayınladığı diğer bir özellik ise hem Xbox Series X hem de Series S için gece modu özelliği oldu. Bu sayede oyuncuların gözleri gece saatlerinde oyun oynarken daha az zarar görmüş oluyor. Bunun dışında oyuncular, ekranın Xbox kontrolcüsünün, hem de güç butonunun parlaklığını kendi isteklerine göre ayrı ayrı ayarlayabiliyorlar.

2109.210813-2200 numaralı güncelleme şu an için belli kullanıcılara sunulmuş durumda. Eğer Xbox Insider programına dahil değilseniz bu özelliklere erişmek için biraz daha beklemeniz gerekecek. Microsoft’un yaptığı açıklamada Xbox One X ve Series S’in 4K menülere sahip olup olmayacağı hakkında kesin bir bilgi bulunmuyordu.

 Peki sizler bu yeni güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayınız.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir