Kapat
Adım Adım Chrome Reklam Engelleme Nasıl Yapılır?
Uygulama Çözümleri 0

Adım Adım Chrome Reklam Engelleme Nasıl Yapılır?

Bazı internet sitelerinde yer alan pek çok sayıdaki reklamlar fazlası sinir bozucu olabilmektedir. Ancak bunu engellemenin bazı yolları mevcut. İşte Chrome reklam engelleme nasıl yapılır sorusunun cevabı!

Bu nedenden dolayı da hizmet sağlayıcı onları ayakta tutan bir gelir karşılığında size reklam sunmaktadır. Bu sayede de ürünü ücretsiz bir şekilde kullanmaktasınız. Ancak çok sayıda reklam ile karşılaşmak can sıkıcı bir hal alabiliyor.

Google Chrome üzerindeki reklamları görmemek için birkaç farklı yol izleyebilirsiniz. Chrome ayarlarında bunu yapmanıza olanak sağlayacak kısımlar vardır. Ya da farklı bir uzantı kullanmayı deneyebilirsiniz tercih sizin.

Adım Adım Chrome Reklam Engelleme Nasıl Yapılır?

1. Google Chrome’u Açın

Masaüstünden Google Chrome tarayıcısını bulun ve çalıştırın. Bunun için arama kısmını kullanabilir veya masaüstünde ki Chrome sembolüne tıklayarak yapabilirsiniz.

2. Ayarlara Girin

Chrome tarayıcısı açıldı da sağ üst tarafta bulunan üç nokta simgesine tıklayın. Ardından karşınıza çıkacak olan açılır menüden Ayarlar seçeneğini bulup üzerine tıklayınız.

3. Gelişmiş Kısmına Girin

Ayarlar menüsünden daha detaylı ayarlar için Gelişmiş kısmına girmeniz gerektir. Gelişmiş kısmı pencerenin en alt kısımlarında yer alacaktır.

Bazı farklı sürümlerde bu adımı es geçmeniz gerekebilir. Çünkü bu sürümlerde gelişmiş kısmına gerek kalmadan site ayarlarını görebilirsiniz. Site ayarları kısmında istediğiniz birçok ayarı bulabilirsiniz.

4. Site Ayarları Kısmına Girin

Site ayarları kısmına girdiğinizde yaptığınız son işlemlerle karşılaşacaksınız. Burada sitelerle yapmış olduğunuz etkileşimleri görebilirsiniz. Daha sonra ise izinler kısmını görebilirsiniz burada bir şey yapmanıza gerek yoktur.

İçerik kısmından ise Pop-up’lar ve yönlendirmeler kısmına giriniz. Burada karşınıza çıkacak olan ayarı Engellendi olarak değiştiriniz. Bu işlem yeni sekmeyi açtığınızda karşınıza çıkan reklamları kapatacaktır. Ancak işlem burada bitmiyor.

5. Ek İçerik Ayarları Kısmına Girin

Ek İçerik Ayarları kısmına girdiğinizde sizi ilk olarak Reklamlar seçeneği karşılayacaktır. Bu ekrandan reklamları kontrol edebilirsiniz ancak asıl yapmanız gereken ise Araya giren veya yanıltıcı reklamlar gösteren siteler engellendi seçeneğini aktif hale getirmek olacaktır.

Tüm bu adımları doğru bir şekilde uyguladıysanız artık can sıkıcı reklamlarla karşılaşmak zorunda kalmayacaksınız. Eğer bu ayarları yeterli bulmuyorsanız ve tüm reklamları kapatmak istiyorsanız bir uzantı kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Chrome’da ki can sıkıcı reklamları engelleme işlemi bu kadardı. Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayınız.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir