Kapat
Steam Guard Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?
Uygulama Çözümleri 0

Steam Guard Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Tam anlamıyla büyük bir mağazaya sahip olan ve çok çeşitli içerikleri bünyesinde barındıran Steam, ekstra bir kullanıcı güvenliği sağlamak için Steam Guard adlı bir sistemi kullanıyor. Bazen kullanıcılar zaman kazanmak için veya bununla uğraşmamak için bu sistemi devre dışı bırakmak isteyebiliyorlar. Steam Guard kapatma için ne yapılması gerekiyor?

Birçok oyuncunun her gün oyun oynamak için kullandığı oyun platformu Steam, Bünyesinde Steam Guard adlı bir güvenlik sistemi bulundurmaktadır. Bu sistem iki faktörlü kimlik doğrulamayla aynı işlevi görmektedir. Bu yüzden telefon numarasına ihtiyaç duymaktadır.

Steam Guard’ın asıl amacı hesabın çalınması ve ele geçirilmesi gibi durumları önlemektir. Ayrıca hesap bilgilerinin kaybedilmesi veya hesaba erişim yapılamaması gibi durumlarda Steam Guard kısa bir sürede doğrulamanın işleminin yapılmasını ve hesaba erişiminizi tekrar sağlamanıza yardımcı olur.  Bu yüzden Steam Guard’ı kaldırmadan önce bir kez daha düşünmenizi öneririz.

Steam Guard Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Steam hesabınızın güvende olduğundan emin olmak istiyorsanız Steam Guard’ı mutlaka aktif halde bulundurmalısınız. Bu bazı durumlarda gerçekten çok işinize yarayacaktır. Ancak bazı kullanıcılar yine de Steam Guard’ı kapatmak isteyebiliyor. Bunun içinse aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmekte.

  1. Akıllı telefonunuzda bulunan Steam uygulamasını açarak Steam Guard kısmına giriniz.
  2. Daha sonra ise uygulama menüsünü açınız.
  3. Hesap Detayları adlı sekmeye giriş yapınız.
  4. Hesap Güvenliği adlı bölümün altında bulunan Steam Guard’ı Yönet kısmına giriniz.
  5. Kimlik Doğrulayıcı Kaldır kısmına tıkladıktan sonra karşınıza bir menü çıkacaktır.
  6. Bu kısımdan Steam Mobil Uygulaması ile mobil Kimlik Doğrulayıcısı’nı kaldır seçeneğine tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Yukarıda bulunan adımları eksiksiz bir biçimde tamamladıysanız, Steam hesabınızın Steam Guard adlı iki faktörlü kimlik doğrulama sistemini devre dışı bırakmış olacaksınız.

Bu işlemden sonra hesabınıza giriş yaparken artık sizden uygulama yer alan şifre istenmeyecektir. Bu işlem her ne kadar hesaba girmenizde size zaman kazandırmış olsa da bunu yapmanızı önermeyiz. Çünkü Steam Guard olmadan hesabınız güvenliği oldukça zayıf olacaktır.

Steam Guard’ı kapatma işlemimiz bu kadardı, eğer yardımcı olduysa fikirlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayınız.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir