Kapat
Okullar ve Öğrenciler İçin Tasarlanmış Windows 11 SE Tanıtıldı!
Haberler 0

Okullar ve Öğrenciler İçin Tasarlanmış Windows 11 SE Tanıtıldı!

Microsoft’un 6 yıl sonra Windows 11’i duyurmasının ardından kısa bir süre geçmişken sistemin daha basit bir sürümü olan Windows 11 SE tanıtıldı.

6 yıllık büyük bir aradan sonra çıkan Windows 11’in eğitim amaçlı sürümü olan Windows 11 SE bugün gerçekleştirilen etkinlikle birlikte duyuruldu. Microsoft bu sürümün eğitim amacıyla tasarlandığını, okullar ve öğrenciler için uygun olduğunu belirtti.

Okullar ve Öğrenciler İçin Tasarlanmış Windows 11 SE Tanıtıldı!

Öğrenciler ve okullar için tasarlanmış olan Windows 11 SE, sadece K-8 sınıfları için üretilmiş olan düşük maliyetli dizüstü bilgisayarlar da yer alacak.

Microsoft, öğrencilerin ve okulların neden Chromebook kullandığına bir anlam veremiyordu. Şirket daha önce buna benzer kısıtlı bir mod kullanmıştı. Ancak kısıtlamaya yetecek kadar uygulama bulunmadığından bu girişim yarım kalmıştı.

Windows 11 SE okullar için gerekli olan işletim sisteminden biraz daha farklı bir şekilde geliyor. Ortaya çıkan bu sistemse Windows 10X’e benzerliğiyle dikkat çekiyor. Windows 11 SE yalnıza düşük maliyetli dizüstü bilgisayar ve akademisyenlerin kullanımına sunulacak.

Windows 11 SE’yi normal sürümden ayıran çok küçük farklar olacak. Microsoft sistemi düşük maliyetli dizüstü bilgisayarlar üzerinde geliştirmek için 18 ay boyunca öğretmenlerden geri bildirim alarak çalıştı. Bu geri bildirimler sayesinde de uygulamalar sistem üzerinde düzgün ve akıcı bir biçimde çalışacak.

Microsoft, uygulamaları yan yana çalıştırabileceğiniz sistemi bu sürümde kısıtladı. Windows 11’de ikiden fazla pencereyi yan yana kullanabilirken, 11 SE’de sadece 2 pencereyi bu şekilde kullanabilirsiniz.

Windows 11 SE hakkındaki detaylar bunlardı. Peki siz bu sürüm hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayınız.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir