Kapat
USB Type-C Çıkışlı iPhone 86 Bin Dolara Satıldı!
Haberler 0

USB Type-C Çıkışlı iPhone 86 Bin Dolara Satıldı!

Geçtiğimiz günlerde açık artırma ile satışa sunulan dünyanın ilk USB Type-C çıkışlı iPhone modeli sonunda alıcı buldu.

Dünyanın ilk USB-C girişli iPhone’u olan iPhone X, Ebay’de açık artırma usulü ile satışa çıkarılmıştı. İsviçre Federal Teknoloji Enstitüsü’nde Robotik alanında çalışmalar gerçekleştiren Ken Pillonel tarafından tasarlanan telefon, kısa bir bekleyişin ardından alıcısını buldu.

USB Type-C Çıkışlı iPhone 86 Bin Dolara Satıldı!

Yazılım ve donanım alanında çalışan Ken Pillonel, uzun süredir üzerinde çalışmalar yaptığı projeyi Kasım ayında bitirmişti. Dünyanın ilk Type-C girişli iPhone’unu tasarlayan Pillonel, iPhone’un oldukça stabil çalıştığını ve telefonda herhangi bir problem olmadığını belirtti.

Kenny Pi olarak bilinen geliştirici, modifikasyon sürecinin bitmesinin hemen ardından ürünü eBay üzerinde satışa sunmuştu. Ürünün günlük kullanımında veya herhangi bir sıkıntıda sorumluluk kabul etmeyen Pillonel, ürünü 11 Kasım tarihine kadar satıştan kalkmayacağını açıklamıştı.

En son 4 Kasım tarihinde 84 bin dolarlık bir teklif alan telefon, 11 Kasım itibariyle 86 bin dolarlık bir fiyatla alıcısını buldu. Telefonun yapım aşamasını ilk olarak kısa bir video ile gösteren Pillonel, daha sonra ise uzun ve detaylı bir video ile telefonun yapım aşamasını takipçileri ile paylaştı.

Peki siz Type-C girişli iPhone hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi ve görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayınız.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir