Kapat
Adım Adım Windows 10 Nasıl Türkçe Yapılır?
Windows 0

Adım Adım Windows 10 Nasıl Türkçe Yapılır?

Windows 10 işletim sistemine sahip bir bilgisayar kullanıyorsanız işletim sistemi bazen Türkçe yerine başka dil seçeneklerinde gelebilmektedir. Windows 10 nasıl Türkçe yapılır? Sizde bu sorunun cevabını arıyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Windows 10 işletim sisteminde genellikle dili kurulum aşamasında seçmiş olursunuz. Bazen bu kısmı atlamış, yanlış bir dil seçmiş olabilirsiniz ya da işletim sistemi size direkt İngilizce olarak gelmiş olabilir.

Bu durumda Windows 10’u Türkçe yapmak aslında oldukça kolaydır. Bunun içinse bu problemi aşağıdaki adımları doğru bir şekilde takip ederek çözebilirsiniz.

Adım Adım Windows 10 Nasıl Türkçe Yapılır?

Bilgisayarınızdan Ayarlar Kısmına Girin

İlk olarak bilgisayarınızdan Ayarlar kısmına girmek olacaktır. Bunu yapmak için başlat menüsünü kullanabilirsiniz. Ardından Time&language kısmına giriniz. Bu alana geldikten sonra bir sonraki adımı takip ediniz.

Dil Seçeneklerini Belirleyin

Time & Language seçeneğine tıkladıktan sonra yapmanız gereken dil eklemek olacaktır. Bunun içinse Add a language seçeneğine tıklayıp buradan Türkçe’yi seçmelisiniz.

Dil ekledikten sonra ise dil paketini indirmelisiniz. Download Language Pack kısmının altında bulunan Download butonuna tıklayınız. Dil paketi kısa bir süre içerisinde inecektir. İndirme tamamlandıktan sonra ise yapmanız gereken Set as default seçeneğine tıklamak olacaktır.

Artık Windows 10 Türkçe olmuş olacaktır. Ancak işinize garantiye almak ve bilgisayarınızı Türkçe olarak kullanmaya devam etmek için aşağıdaki adımları da takip etmenizi öneririz.

Ayarlardan Hesaplar Kısmına Girin

Ayarlar kısmına girdikten sonra bizim için asıl önemli olan Hesaplar kısmına giriniz. Bu kısma girdikten sonra diğer adıma geçebilirsiniz.

Ayarları Eşitleyin

Hesaplar bölümünden profilinize ait tüm bilgileri değiştirip düzenleyebilirsiniz. Bizim için önemli olan kısım ise pencerenin sol tarafında yer alan Ayarlarınızı Eşitleyin kısmıdır. Bu kısma girdikten sonra sağ tarafta yer alan dil tercihleri seçeneğini kapalı hale getirmelisiniz.

Bu ayarları doğru bir şekilde uyguladıysanız bilgisayarınız artık Türkçe olacaktır. Herhangi bir bölgesel değişiklik olsa bile Türkçe kalmaya devam edecektir. Artık Windows 10’u Türkçe haliyle rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir