Kapat
Xiaomi MIX 5 Tanıtım Tarihi Sızdırıldı!
Haberler 0

Xiaomi MIX 5 Tanıtım Tarihi Sızdırıldı!

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin en prestijli modellerinden Xiaomi MIX 5 tanıtım tarihi sızdırıldı. Çinli teknoloji devi Xiaomi MIX’ün ardından şimdide MIX 5 ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz haftalarda bazı özellikleri sızdırılan telefonun şimdide tanıtım tarihi sızdırıldı.

İlk ekran altı kameraya sahip olan Mİ MİX 4 modeli çıktığı andan itibaren 350.000 siperiş alarak büyük ilgi görmüştü. Ekran altı kamera teknolojisi için büyük miktarda bütçe ayıran şirket, ar-ge çalışmaları için daha fazla bütçe ayıracak.

Xiaomi MIX 5 Tanıtım Tarihi Sızdırıldı!

2K çözünürlüğüne sahip OLED bir ekranla gelmesi beklenen Xiaomi MIX 5, oldukça ilgi gören ekran altı kamera teknolojisi ile gelecek.

Gücünü Snapdragon 898 işlemcisinden alacak olan telefon, grafik arabirimi olarak ise Adreno 730 kullanacak. 8 GB RAM ile tanıtılacağı bilinen, depolama birimi hakkında henüz net bir şey bilinmiyor. Üçlü kamera dizilimiyle birlikte gelecek olan cihazda 50 Megapiksel ana kamera, 48 Megapiksel ultra geniş açılı lens ve 48 Megapiksellik bir yardımcı kamera kullanılacağı biliniyor.

Android 12 işletim sistemiyle birlikte geleceği söylenen cihazın önceki modele göre kamera performansının çok daha iyi olması bekleniyor. Xiaomi MIX 5 ve MIX 5 Pro’nun aynı anda tanıtılması bekleniyor Ancak Pro modeli hakkında henüz elimizde bir bilgi bulunmuyor. 200W hızlı şarj desteğine sahip bir batarya ile birlikte gelmesi beklenen Xiaomi MIX 5 ve MIX 5 Pro, 2022 Mart ayında tanıtılacak.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir