Kapat
iPhone 14 Max Ekran Özellikleri Hakkında İlk Sızıntılar!
Haberler 0

iPhone 14 Max Ekran Özellikleri Hakkında İlk Sızıntılar!

Ortalama 9 ay sonra, gelecek yıl tanıtılması beklenen iPhone 14 hakkında sızıntılar gelmeye devam ediyor. Son sızıntı iPhone 14 Max ekran özellikleri hakkında yeni bilgiler veriyor. Ortaya çıkan bilgiler iPhone 14 Max’in 120 Hz ekran tazeleme hızıyla geleceğine işaret ediyor.

Eylül ayında tanıtılmış olan iPhone 13 ailesinden sonra şimdide gözler gelecek yıl tanıtılacak olan iPhone 14’e çevrildi. Geçtiğimiz haftalarda yeni ailede iPhone 14 Mini yerine 14 Max’in yer alacağı sızdırılmıştı. Yeni gelen sızıntılara göre ise iPhone 14 Max’in ekranının diğer modellerden daha gelişmiş olacağı yönünde.

iPhone 14 Max Ekran Özellikleri Hakkında İlk Sızıntılar!

The Elec’in söylemlerine göre Apple, iPhone 14 Max’in ekran yenileme hızı hakkında henüz karar verebilmiş değil. En son tanıtılan modellerde sadece Pro modelde 120 Hz ekran bulunuyordu. iPhone 14 serisinde de bu durum böyle devam edebilir.

Bunun dışında ise sızıntılara göre normal iPhone 14 modelleri 60 Hz ekran tazeleme hızına sahip olacak. Bu bilgiye göre ise 14 Max’de 60 Hz bir ekran yenileme hızı olması daha olağan görünüyor. Diğer bir taraftan ise ilk defa bu sene karşılaşacağımız için iPhone 14 Max 120 Hz ekran tazeleme hızına da sahip olabilir. Yani yeni seride ekran tazeleme hızı noktasında bir netlik bulunmuyor.

iPhone 14 Serisi Hakkında Bilinenler

iPhone 14 serisinin tanıtılmasına oldukça uzun bir zaman olsa da telefon hakkında iddialar gelmeye devam ediyor. Bunlardan en çok dikkat çekeni ise USB-C portu oldu. Bu iddiaya göre iPhone 14 USB-C portuyla gelecek. Bu iddianın sebebi ise ProRes videoların boyutundan dolayı olduğu söylendi. Böyle bir durumda Ligthtning girişi tarihe karışıyor olabilir.

Bunların dışında telefonun tasarımıyla alakalı görsellerde sosyal medyada oldukça fazla dolaşıyor. Bu tasarıma baktığımız zaman ise kamera kurulumunun kasayla birleşik olabilir. Ön tarafta ise çentikli tasarım yerine diğer markalarda sıklıkla gördüğümüz damla veya nokta kamera tasarımına geçilebilir. Bu durum kullanıcılara çok daha iyi bir ekran kasa oranı sunacaktır. Teknik özellikler bakımından ise şu an herhangi bir bilgi bulunmuyor. Peki siz yeni iPhone 14 ailesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi ve görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayınız.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir