Kapat
Samsung Telefonlara Format Atma Nasıl Yapılır?
Mobil 0

Samsung Telefonlara Format Atma Nasıl Yapılır?

Samsung marka bir telefon kullanıyorsanız ve format atma ihtiyacı duyuyor olabilirsiniz. Bu işlemi yapmak içinse aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. İşte Samsung telefonlara format atma nasıl yapılır sorusunun cevabı!

Peki telefona hangi durumlarda format atmalısınız? Öncelikle format atmadan önce dikkatli bir şekilde düşünmelisiniz. Eğer aşağıdaki durumlardan herhangi birini yasıyorsanız telefona format atmanız mantıklı olabilir.

  • Telefonda donma, takılma, yavaşlama
  • Sürekli bir şekilde uygulamalardan hat almak.
  • Android işletim sisteminde yaşanan çökmeler.
  • Telefonunuza herhangi bir kötü amaçlı yazılımın bulaşması.

Yukarıdaki durumlardan herhangi birini sıklıkla yaşıyorsanız format atma zamanınız gelmiş demektir. Bu sorunlardan kurtulmak ve telefonunuzun performansını eski günlere döndürmek için telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekiyor. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini yaptığınızda tüm veri ve uygulamalarınızın silineceğini unutmamalısınız. Bu yüzden sıfırlama işleminden önce verilerinizi güvenli bir şekilde kaydetmeniz son derece önemli.

Samsung format atma kodunu kullanmadan önce şarjınızın en az %30 olması gerekiyor. Fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğinde de yine işlemin yarıda kesilmemesi ve telefonunuzun zarar görmemesi için yeterli seviyede şarjınızın olduğundan emin olun. Tüm bunları yaptıktan sonra artık format atma işlemini yapmaya hazırsınız.

Samsung Telefonlara Format Atma Nasıl Yapılır?

Fabrika Ayarlarına Sıfırlamak

Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek için öncelikle telefonunuzun Ayarlar kısmını kullanmalısınız. Bunun için şu adımları izleyebilirsiniz:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Yedekle ve Sıfırla menüsüne gidin.
  3. Fabrika Ayarlarına Sıfırla’ya dokunun.
  4. Telefonu Sıfırla seçeneğine dokunun.
  5. Her Şeyi Sil deyin ve işlemin tamamlanmasını bekleyin.
  6. İşte bu kadar!

Bu yöntem oldukça kolay ve klasikleşmiş bir yoldur. Her kullanıcı bu işlemi kolaylıkla yapabilir. Zor olan kısım ise Ayarlar kısmını kullanmadan format atma işlemidir. Bunu yapmak içinse ikinci yöntemi uygulayabilirsiniz.

Samsung Format Atma Kodunu Kullanmak

Bazı durumlarda telefonunuzun ayarlar kısmına olan erişiminizi kaybedebilirsiniz. Bu ise Samsung format atma kodunu kullanarak sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Telefonununuz arama kısmına şu kodlardan birisini girmelisiniz: *2767*3855# veya *2767*2878#. Bu iki koddan birisi kesinlikle işinize yarayacaktır. Bu yüzden birisi olmadığı zaman diğerini denemelisiniz. Kodu girdiğiniz anda fabrika ayarlarına sıfırlama işleminin başlayacağını unutmayınız.

Samsung marka bir telefona format atma işlemi için bu iki yöntemden herhangi birini kullanabilirsiniz. Ayrıca format atma işlemini başlatmadan önce uyarıları mutlaka göz önünde bulundurmalısınız çünkü bu işlemin geri dönüşü olmayacaktır.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir