Kapat
OMIX X300 ve X500 Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!
Haberler 0

OMIX X300 ve X500 Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

Türkiye pazarın yeni adım atmış olan OMIX, Türkiye’de üretilmiş olan X300 ve X500 adlı iki telefonunu Türkiye pazarına sürdü. OMIX X300 ve X500 tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı!

Türkiye pazarına kısa bir süre önce giriş yaptığını açıklayan Singapur’lu teknoloji şirketi OMIX, üst seviye telefonları uygun fiyatlarla bizlere sunuyor. Her üründe farklı farklı deneyimler yaşatacağı iddiasıyla dikkat çeken OMIX, X300 ve X500 telefonlarını geçtiğimiz saatlerde tanıttı.

OMIX X300 ve X500 Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

İstanbul’da bulunan Tuzla Organize Sanayi Bölgesinde üretilmiş olan OMIX X300 ve X500 6.67 inçlik Full HD+ bir ekranla oldukça iyi deneyimler sunuyor. Arka tarafta ise yapay zekâ destekli 4’lü bir kamera dizilimi bulunuyor. X300 modelinde 96MP’lik bir ana kamera, X500 modelinde ise 108MP’lik bir ana kamera mevcut. Bunların yanı sıra iki telefonda da makro, geniş açı ve derinlik algısı için yardımcı sensörler bulunuyor.

İşlemci tarafında ise HyperGame teknolojisine sahip MediaTek’in 12nm teknolojisi ile üretilmiş olan 8 çekirdekli Helio G80 kullanılacak. Batarya tarafında ise hızlı şarj desteğine sahip 5.000 mAh değerinde bir batarya bulunuyor. Güvenlik kısmında ise oldukça etkili bir yüz tanıma sistemi bulunmakta.

OMIX Türkiye CEO’su Muzaffer Gölcü, açıklamalarında Türkiye pazarındaki öncelikli hedeflerinin yüzde 10’luk payı almak olduğundan bahsetti. Ayrıca 2022 yılında farklı ürün ve telefonları da kullanıcıların beğenisine sunmak için hazırlıklara başlandığını belirtti. 2022 yılında pazardaki ürün sayısını artırmayı planlayan şirket, Türkiye’de herkesin erişebileceği bir Pazar oluşturmayı hedefliyor.

15 Ekosistem Ürünü ve Mixo Platformu

Etkinlikte tanıtılan bir diğer yenilikçi bir platform olan MixO oldu. Bu sistem OMIX ekosistemindeki bütün ürünlerin birbirleri ile uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Bu sistem ise tüm OMIX ürünlerinde bulunan bir çip sayesinde çalışıyor. Marka ve cihazlara bağlı olmayan MixO platformu Apple Store ve Play Store’de çoktan yerini almış durumda.

OMIX’in hedefi ise 5G teknolojisine sahip yapay zekalı ürünlerini MixO platformunda toplayarak kullanıcılara yeni ve kullanışlı bir teknoloji sunmak.

Etkinlikte tanıtılan diğer ekosistem ürünleri ise MixBuds Plus, MixBuds Pro, MixPods Pro ile robot süpürge modelleri MixBot Plus ve MixBot Pro, yeni tablet bilgisayar MixTab Pro oldu. OMIX’in ev kamera sistemleri tabanında yer   Pro, MixSocket Pro, MixPlug, MixLight Pro, MixWi-Fi Plus, MixWi-Fi Pro ve MixAir Desktop Pro’da etkinlikte tanıtılan ürünler arasındaydı.

Türkiye’de OMIX Merkez Servisi’nin yanı sıra Genpa, KVK ve BDH servisleriyle birlikte hizmet vereceğini açıklayan şirket, yaygın servis ağı bakımından da oldukça dikkat çekiyor. Kendi çağrı merkezini (0850 474) oluşturan OMIX satış sonrasında da hala kullanıcılara hizmet vermeye devam edecek.

Ayrıca OMIX ürünleri birçok teknoloji mağazasında da satışa sunulmuş durumda. Peki siz bu yerli üretim yapan OMIX şirketi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Türkiye pazarında başarı yakalayabilecekler mi? Fikirlerinizi ve görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayınız.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir