Kapat
Microsoft Visual C++ Redistributable nedir?
Windows 0

Microsoft Visual C++ Redistributable Nedir?

Bilgisayarınızdaki yüklü programları incelerken çok sayıda Microsoft Visual C++ Redistributable adlı programa denk gelmiş olabilirsiniz. Aynı programdan neden birden çok olduğunu ve programın ne işe yaradığını merak ediyor olabilirsiniz. Microsoft Visual C++ Redistributable nedir?

Microsoft Visual C++ Redistributable Nedir?

Bilgisayarınızdaki yüklü programları incelerken birçok Microsoft Visual C++ Redistributable programı olduğunu fark etmişsinizdir. Başlangıçta bu size garip gelebilir. Bilgisayarınızda bir problem olduğunu veya kötü amaçlı bir yazılıma maruz kaldığınızı düşünebilirsiniz. Ancak Microsoft Visual C++ Redistributable programı bilgisayarınıza ait yasal bir bileşendir. Yani endişelenecek bir durum yoktur. Ama hala neden birden fazla olduğunu merak ediyor olabilirsiniz.

Microsoft Visual C++ Redistributable, Windows işletim sistemiyle birlikte gelen ve bilgisayarınızdaki uygulamaların çalışmasını sağlayan bir kod paketidir. Microsoft Visual C++ Redistributable, Microsoft tarafından sürekli güncellenen kodları içerir. Bu ise paketin hem kullanıcılar hem de yazılım geliştiricileri için güvenli olduğu anlamına gelir.

Bunların dışında Microsoft Visual C++Redistributable, önceden geliştirilmiş olan kodların kullanılmasına, birden çok uygulamanın tek bir kurulum olmasını ve uygulamaların sizin için çalışmasına yardımcı olur. Kısacası sisteminizde bulunan uygulamaları çalıştırmak için Microsoft Visual C++Redistributable programına ihtiyacınız vardır.

Neden Birden Çok Microsoft Visual C++ Redistributable Programı Var?

Bilgisayarınızda birden çok Microsoft Visual C++ Redistributable programının olmasının sebebi hepsinin farklı amaçları olmasıdır. Bazıları işletim sistemi için çalışırken bazıları da uygulamaların çalışması için gereklidir. Birde Windows işletim sistemiyle birlikte gelenler var bunların sayısı ise bilgisayarınızın 32 bit veya 64 bit olmasına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir