Kapat
Motorola Razr 3 Geliyor: Ufukta Güçlü Bir İşlemci Var!
Haberler 0

Motorola Razr 3 Geliyor: Ufukta Güçlü Bir İşlemci Var!

Katlanabilir telefon dendiğinde ilk akla gelen markalardan biri olan Motorola, Razr 3 modelinde oldukça güçlü bir işlemciye yer verecek. Motorola Razr 3 geliyor, işte detaylar!

İlk katlanır telefonunu 2019 yılında piyasaya süren Motorola, oldukça dikkat çekmişti. Şirket şimdi ise 3.nesil Razr modeli üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. 2020 yılında 5G destekli 2.nesil Razr modelini piyasaya süren şirket, birkaç gün önce yeni Razr modeli üzerinde çalıştığını duyurdu. Bunun ardından ortaya çıkan haber ise telefonun işlemcisi oldu.

Giderek genişlemeye devam eden katlanabilir telefon pazarında OPPP, Xiaomi, Huawei ve Samsung gibi teknoloji devleri boy gösteriyor. Bunun dışında sektöre sadece Motorola sürdürülebilir bir ürün kazandırdı. Diğer şirketlerin çoğu da bu pazara giriş yapmak için hazırlanıyor. Ama katlanabilir telefonlar oldukça maliyetli olduğu için henüz pek yaygınlaşmış değil.

Motorola Razr 3 Geliyor: Ufukta Güçlü Bir İşlemci Var!

Katlanabilir telefonlar oldukça maliyetli oldukları için şirketler bu maliyeti düşürmek için düşük sistem özellikleri kullanıyordu. İlk katlanabilir telefonlardan biri olan Motorola Razr modeli ise gücünü Snapdragon 710’dan alıyordu. 2.nesil model de ise durum benzerdi. 5G destekli Razr 2 modeli de gücünü Snapdragon 765G’den alıyordu.

Diğer şirketlerde ortalama aynı güçte yonga setleri kullanıyordu. Bunun üzerine Motorola, Razr 3 modelinde bunu değiştirmek için çalışmalara başladı. Şirket yetkililerinin yapmış olduğu açıklamaya göre ise yeni Motorola 3’ün oldukça güçlü olacağı yönünde.

Birkaç gün sonra piyasaya sunulacak olan Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisi Android tarafındaki en güçlü yonga seti olacak. Beklentilere göre yeni Motorola Razr 3 modelinde de bu işlemci kullanılacak. Peki siz bu yeni katlanabilir telefon hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi ve görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayınız.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir