Kapat
Teknoloji 0

Vestel’den Dünya Rekoru!

Vestel, 504 Adet Venüs Telefonla Guinness Rekoru Kırdı!

Türkiye’nin yerli akıllı telefon üreticilerinin başında gelen Vestel, Barselona’da düzenlenen MWC 2017 etkinliğinde 504 adet Vestel Venüs V3 5570 telefonu kullanarak Guinness rekorlar kitabına girdi.


Barselona’da yapılan MWC 2017 etkinliğinin en aktif üyelerinden olan Vestel, dün Venüs Z10 modelinin lansmanını gerçekleştirmişti. Özellikle tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken Z10 ile bizlerden tam not alan Vestel, bu sefer adını farklı bir biçimde öne çıkarmayı başardı.
Şirket, tam 504 adet Venüs 5570 model telefonu bir araya getirerek dünyanın en büyük telefon duvarını oluşturdu . Guinness jürisi, hazır bulunduğu etkinlikte Vestel’in standını ziyaret ederek rekoru tescilledi. Etkinliğe katılan 33 Türk şirketten bir tanesi olan Vestel, daha önce 400 telefonla kırılan rekoru 504 adet Venüs V3 5570 modeli kullanarak önceki rekoru egale etmeyi başardı.

Vestel, Türkiye’nin ilk yerli akıllı telefonu Venus V3 5570’lerle yaptığı akıllı telefon duvarı ile Guinness rekoru kırdı. Vestel, 27 Şubat–2 Mart’ta Barselona’da düzenlenen, dünyanın en büyük mobil teknoloji etkinliği Mobile World Congress’teki (MWC) standında 504 Vestel Venus telefonla dünyanın en büyük telefon duvarını inşa ederek bir rekora imza attı. ( Vestel – Anadolu Ajansı )

Duvar, oldukça kapsamlı ve titiz bir çalışma sonucu oluşturuldu. 3.6 metre eninde ve 1.9 metre uzunluğundaki duvarın özelliği ise 504 ekrana verilen görüntüyle bütünleşik tek bir görüntünün elde edilmesi.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir