Kapat
Sinema 0

Türkiye’ nin ilk Bilim Kurgu Mini Dizisi..

Fros. Bros. Co. adında ki yerli yapım projesi olan Bilim Kurgu – KUTU yayımlandı.

Türkiye’ de ki film ve dizi sektöründe ki en büyük eksiklik her zaman bilim kurgu olmuştur. Bir türlü başarılı bilim kurgu çekemeyen yönetmenler, yazamayan senaristler denemelerde genellikle komedi konusu olarak geri dönmüştür. Ne yazık ki bu sorun geçmişten günümüze hala devam etmekte.

For. Bros. Co. (Forever Brothers Cooperation) isimli yerli yapımcı ekip arkasına YouTube’ un en iyi yerli kanallarından biri olan Filmler ve Filimler ekibini alarak Türkiye’nin ilk bilim-kurgu dizisini çekmeye başladılar.

Kutu adını taşıyan dizinin konusu olarak “Fırat ile Eren üniversiteli iki yakın dosttur. İkisinin de hayat umurlarında değildir. Fırat bir bilgisayar delisidir, Eren ise tam bir “partyboy”dur. Bu iki arkadaş mahallelerinde açılan bir antikacıyı merak ederler ve orada bir kutuya rastlarlar. Ne olursa da ondan sonra olur.” şeklinde bilgi verilen dizi, sadece toplanan 2.000TL bütçe ile çekiliyor. Bu kadar küçük bir bütçe ile çekilen bu dizi, aynı zamanda genç kadrosu ile böylesine başarılı bir projeye başlamaları bizi mutlu etti açıkçası. Ülkemizin bu tip girişim ve başarıları ihtiyacı var. Umarız ki kendilerini sinema sektörüne tam olarak atabilir ve çok daha iyi yerlere gelebilirler. Unutmayalım ki inanmak başarmanın yarısıdır. Aslantek teknoloji haber sitesi olarak bu gençlerimizin sonuna kadar arkasındayız.

Mini dizinin bölüm tarihleri şu şekilde,

  • 1. Bölüm – Yüzey 1 -14 Eylül 2016 (YAYINLANDI)
  • 2. Bölüm – Yüzey 2 – 21 Eylül 2016
  • 3. Bölüm – Yüzey 3 – 28 Eylül 2016
  • 4. Bölüm – Yüzey 4 – 05 Ekim 2016
  • 5. Bölüm – Yüzey 5 – 12 Ekim 2016
  • 6. Bölüm – Yüzey 6 – 19 Ekim 2016

1. Bölümünü buradan izleyebilir, dilerseniz Trailer ( Tanıtım ) videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir