Kapat
Toshiba’nın yonga bölümüne talipler artıyor
Donanım 0

Toshiba’nın yonga bölümüne talipler artıyor

Yaşadığı finansal krizden çıkabilmek adına yonga bölümünü satışa çıkaran Japon devi Toshiba’nın talipleri giderek artıyor. NAND bellek sektöründe ikinci en büyük işyeri olan Toshiba’nın varlıkları bu bakımdan çok değerli. böylece de fazla yüksek fiyatlar konuşuluyor.

 

Kalabalık bir kadro

 

Son gelen bilgilere göre Güney Koreli SK Hynix firması da Toshiba’nın yonga bölümüne talip oldu. SK Hynix kimsesiz satışın içerisinde yok. Japon hükümeti destekli fon olan INCJ liderliğinde Japon Gelişim Bankası – DBJ, KKR & Co LP danışmanlık firması, Toshiba, Tokyo Bankası gibi kuruluşlardan oluşan bir konsorsiyum ile önerge yapmayı planlıyor.

 

Konsorsiyum hemen hemen 22 milyar dolarlık bir önerge hazırlıyor. SK Hynix buna 2.5 milyar dolar ile katkı yapacak. Toshiba da 1 milyar dolar civarında bir meblağ ile konsorsiyumda yer elde etmek istiyor.

 

acilen birim için verilmiş en yüksek önerge Broadcom ve Sliver Lake ortaklığının. Ortaklık yaklaşık 22 milyar dolarlık bir teklif yaptı. Tekrar Western Digital yaklaşık 18 milyar dolarlık bir öneri ile kapıyı çalmış durumda. Foxconn liderliğinde Apple, Dell ve Kingston firmalarından oluşan bir konsorsiyumun da 27 milyar dolara çıkabileceği belirtiliyor.

 

Ayrıca Bkz.16 çekirdekli AMD Threadripper bir zaman Dell’e özel olacak

Satın bölge kim olursa olsun bir anda dünyanın ikinci büyük NAND bellek üreticisi haline gelecek. Toshiba’nın yonga bölümü son derece iyi işler yapıyor ve işyeri da bu bakımdan yüksek bir bedelle satma kararı almıştı.

 

Toshiba içinde bulunduğu tedirgin durum nedeniyle bir lahza evvel yonga bölümünü elden çıkarmayı istiyor fakat halen net bir sonuç çıkmış değil. Bu bakımdan firmanın hisseleri kesintisiz düşüşte. Hatırlanacağı üzere televizyon bölümü de satışta ve Vestel geçenlerde resmi olarak önerge yapmıştı.

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir