Kapat
Toshiba’dan WD’ye dava!
Donanım 0

Toshiba’dan WD’ye dava!

 

Japon elektrik-elektronik firması Toshiba bugün haksız rekabeti önleme amaçlı ABD temelli Western Digital’e dava açtı. Duruma Toshiba Memory Corporation’un satışı ile firmanın rahat bilgilere erişip anlaşmaya haksız müdahale etmesi sebep olmuş.

Olayın geçmişteki seyrine ufak bir göz atacak olursak, Toshiba duruma ilişkin 2 Haziran tarihinde yayınladığı açıklamasında da ABD’li firmanın durmadan satış işlemini engellediğini belirtmişti.Gelen bilgilere tarafından Western Digital, Sandisk’e TMC’nin satışı ile ilgili bilgilere erişim izni olan Toshiba çalışanlarını işe almış. Böylelikle satışa ilişkin yetkisinden pozitif bilgiye sahip olan ve bununla birlikte satışa karışan firmaya Toshiba’nın dava açması da gecikmemiş.

Ayrıca Bkz.Intel’in Sky Lake ve Kaby Lake işlemcilerinde hata!

120 milyar Yen’lik tazminat

 

bununla beraber davada durumun önlenmesine karşın olarak önlem kararının alınmasının yanısıra ilgili kuruluştan 120 milyar Yen’lik tazminat bedeli istenmesi gelen öteki bilgiler aralarında. Şikayet şu an için firmanın iddialarda yer alan bir durumun olmadığını bahis etmesiyle sürüyor.

Haliyle TMC’nin şu an için en iyi yapacağı şey olarak bahse konu olan belgelere ABD’li sabit disk üreticisin erişimini bir şekilde alıkoymak olarak görünüyor. Konuya ilişkin şimdiden sonucun ne olacağını çoktan kestirmek zor. Gelişmeleri birlikte peşine düşüp takip ediyor olacağız.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir