Kapat
AMD’nin mining odaklı ilk kartları açığa çıktı
Donanım 0

AMD’nin mining odaklı ilk kartları açığa çıktı

 

Geçtiğimiz haftalarda ekran kartı piyasasında aniden RX 570/580 modellerinin stokları tükenmişti. Arkasından kartın madenciler tarafından tüketildiği anlaşılmıştı. Buna çare olarak ise madenciler için özelleştirilmiş kartların üretilmesi konuşulur olmuştu.
Ayrıca Bkz.AMD Radeon Vega Frontier Edition satışta!
 

Daha önce Nvidia’nın modellerini görmüştük, tahmin edildiği üzere daha düşük TDP, daha düşük fiyat ve daha yüksek hesaplama kapasitesi ile gelen kartlar bu açıdan alışılagelmiş modellere nazaran madencilere daha iyi hitap eder hale gelmişti. Bu kere AMD’nin kartları İngiliz bir alışveriş sitesinde ön siparişe açıldı.

Rx 470 ve RX 560

 

Şu an için RX 470 ve RX 560 modelleri stokta görünüyor. 4 GB bellek kapasiteli RX 560 60 watt’lık TDP layık 15 MH/s’lik kazma gücüne sahip iken RX 470 ise 4 GB ve 8 GB bellek kapasiteli iki öbür seçenekle satışa sunulmuş. 8 GB kapasiteli model ortalama 26 MH/s’lik kazma değerini 125 watt’lık TDP değerinde verebiliyor. Kartın fiyatı ise 299 Euro olarak kesin. Çözümlerden RX 470’te herhangi bir çıkış bulunmazken RX 560’ta ise bir adet DVI-D portunun bulunması dikkatlerimizden kaçmadı. Kartların pazarda seçim edilip edilmeyeceğini ise zaman gösterecek.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir