Kapat
Tesla'nın yeni fabrikası Çin'de açılabilir
Otomotiv 1

Tesla’nın yeni fabrikası Çin’de açılabilir

 

Bloomberg’ün bakımlı bir kaynağa dayandırdığı iddialara tarafından Tesla’nın Şanghay yetkilileri ile yaptığı anlaşma gereğince şirketin Lingang yeniden yapılanma bölgesinde tesis kurmasına izin verilecek. Keza ülkedeki yabancı girişimlere karşın kurallar gereğince yerel bir şirket bu tesiste Tesla’nın ortağı olacak. Bloomberg müzakerelerin özel olduğu için hemen şimdi resmi bir açıklama yapılmadığını ve anlaşmanın en ince ayrıntısına kadar sonuçlanmasıyla birlikte tanımlama yapılacağını dile getiriyor.

 

Çin’deki Çıkışını Sürdürebilir 

Tesla’nın Çin’de bir üretim tesisine sahip olması şirketin keza Çin’de hem de genel olarak Asya pazarında daha etkili ülkü gelmesini sağlayabilir. Geçtiğimiz sene Çin’de istediği satmak adetine ulaşan Tesla şipşak büyümüş ve böylece müşterilerini, yüzde 25’e varan ithalat vergisini ödemekten kurtarmıştı. Geçen yıl Çin’deki satışlarını 3 kat arttıran şirket bu satışlar sonucunda toplamda 1 milyar doların üzerinde kazanç elde etmişti.

 

Keza Bkz.Tesla, otomobil kameralarıyla veri havuzu oluşturacak 

Buna ilave olarak Çin’in teknoloji devi Tencent’in de Tesla’nın hisselerinin yüzde 5’ini elinde bulundurması Tesla’nın bu pazarda desteklenmesini ve yeni yatırımcılar bulmasını sağlayabilir.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir