Kapat
Tesla’nın otomatik pilot özelliğine güncelleme geldi
Otomotiv 0

Tesla’nın otomatik pilot özelliğine güncelleme geldi

 

Tesla’nın otomatik pilot özelliği güncellendi. Tesla sahiplerine özgün bir sürüş deneyimi sunan sistem, gelen güncellemeyle birlikte birkaç yeni özelliğe kavuştu ve var olan özellikleri geliştirildi.
 

Tesla göre paylaşılan bilgilere tarafından gelen güncellemeyle birlikte otomatik pilot özelliği bundan böyle trafiğe aklıselim seyir kontrolü, paralel ve dikey park etme, çağırma, otomatik acele durum frenlemesi, çarpışma uyarısı (ön ve yanlar için), otomatik pilot ve otomatik şerit değişiklik özelliklerinin tümüne sahip. Bu özelliklerden bazıları sisteme yeni eklendi ve bazıları da geliştirildi.

 
Hem Bkz.Volkswagen yeni Polo’yu resmen tanıttı 

Kullanıma sunulduğu ilk zamanlarda çoğu kişinin dikkatini çekmeyi başaran otomatik pilot özelliği, Tesla modellerini reel anlamda sürücüsüz otomobillere dönüştürene değin geliştirilmeye devam edecek. Tesla, otomatik pilot sisteminin yakın bir tarihte bu düzeye ulaşmasını planladığı için Model X’e ve Model S’e sürücüsüz otomobilde bulunması gereken bütün donanımları eklemişti

 

Tesla, güncellemenin kablosuz bağlantı üzerinden otomatik pilot sistemine yüklenebileceğini duyurdu. Yeni üretilen modeller ise bu güncelleme yüklenmiş olarak satışa sunulacak.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir