Kapat
iOS 0

Sonunda MacOS Sierra !!!!

Geçtiğimiz aylarda WWDC 2016 etkinliğinde duyurulan MacOS Sierra büyük merak uyandırmıştı, beta sürümünü yükleyen bir çok kullanıcı meraklarını bir nebze olsun gidermişti, geçtiğimiz gün tam sürümü tamamlanıp kullanıcıya sunuldu. MacOS Sierra büyük yenilikler getiriyor. Neler mi ? Hemen anlatalım:

Öncelikler MacOS Sierra’yı, güncelleme şeklinde Mac App Store üzerinden indirebilirsiniz, üstelik ücretsiz !

MacOS Sierra’nın en önemli yeteneklerinden biri de Siri desteği. Artık sesli komutla masaüstü işletim sisteminde çeşitli işlemler gerçekleştirilebiliyor.

Bu yeni işletim sistemi, masaüstü tarafına ek olarak iPhone ve iPad’ler için de bir çok yenilik getiriyor. Bu yeni sistem sayesinde masaüstü bilgisayarlar üzerinden mobil cihazların bazı özelliklerini kontrol etmek mümkün olacak.

Varsayılan olarak gelen Safari de güncellemeyle yeni yetenekler kazanmış.

Apple’ın mobil ödeme sistemi Pay’i Safari’den yapılan alışverişlerde kullanmak mümkün hale geliyor.

Henüz ülkemizde hazır değil ama gelecekte bu mümkün olacak..

Tartışmasız en önemli yenilik Siri olmuş Microsoft’ un Cortana tokat’ ına sert bir cevap veren Apple sadece Siri’yi eklemekle kalmamış onu dahada geliştirerek Cortana’yı yerin dibine sokmuş, Cortana’nın halen türkçe desteğinin olmaması büyük utanç,.

Bu durumda Siri’ni ne kadar başarılı olduğu ve Apple’ın ne kadar işini önemsediği ortaya çıkıyor.

Siri ios 10 ile birlikte şuan Whatsapp’a erişerek istedğiniz kişiye mesaj yollayabiliyor ve söylediğiniz kişiyi arıyor 1 ay önceki fotoğrafı şak diye karşınıza çıkarabiliyor, tabi bu işin mobil kısmı, asıl kısımda yani Mac’ lerde nasıl bir performans verecek hep birlikte göreceğiz.

Bu arada size bir tiyo: Uyumakta güçlük çekiyorsanız, Siri den size bir masal anlatmasını isteyebilirsiniz, sizi olumlu karşılayacaktır…

Siri ile iyi eğlenceler.. esen kalın.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir